Filament LED

7 września 2017
Filament LED

Oferta firmy Micros poszerzyła się o diody LED typu filament.

Nowoczesne diody ukształtowane na wzór włókien żarowych zapewniają wysoką wydajność, przyjemną dla oka barwę światła oraz wysoki współczynnik oddawania barw, a jednocześnie zachowują dużą energooszczędność.

Diody LED filament montowane są w klasycznych szklanych kulach, dzięki czemu wyglądem przypominają klasyczną żarówkę. Ma to duże znaczenie w przypadku zastosowania lamp dekoracyjnych.

Jedno włókno LED filament zużywa od 1 W do 4 W energii, przy wydajności ponad 100 lm/W, a w niektórych przypadkach nawet ponad 300 lm/W.

Lampa z diodami LED filament jest bezpieczna dla użytkownika, nie zawiera toksycznych związków ołowiu i rtęci, nie emituje promieniowania UV oraz IR. Jednocześnie pobiera do 10 razy mniej energii niż żarówka tradycyjna przy zachowaniu bardzo dobrych parametrów jasności i barwy światła. Dodatkowo charakteryzuje się 30-krotnie dłuższą trwałością.

W lampie typu filament wiele małych diod pobudza luminofor. Diody na pojedynczym włóknie nie są połączone równolegle, tylko szeregowo, co powinno przekładać sie na ich dłuższy czas pracy. Diody idealnie pasują do łączenia w szereg i zasilania odpowiednio wyższym napięciem. Dzięki temu sterownik ma mniejszy prąd do ograniczenia i mniejsze napięcie do zredukowania, a to przekłada się na niższą temperaturę przetwornicy i dłuższy czas działania.

W ofercie firmy Micros znajdują się następujące diody LED filament:

www.led.micros.pl