Kongres Oświetleniowy LED Polska 2015

29 października 2015
Kongres Oświetleniowy LED Polska 2015

W dniach 7–8 października br. odbył się pierwszy w Polsce Kongres Oświetleniowy poświęcony wyłącznie technologii LED. Organizatorem kongresu było wydawnictwo Publikatech, właściciel marki Akademia LED. Wydarzenie odbyło się pod hasłem „W trosce o najwyższą jakość systemów oświetleniowych LED”. Zgodnie z tym przesłaniem do współpracy zaproszono firmy, które wyznaczają trendy w branży oświetleniowej na świecie i w Polsce: ERCO, LUG, OSRAM, PHILIPS, SCHREDER. Są to firmy zrzeszone w największej polskiej organizacji oświetleniowej – Pol-lighting.

 

Kongres zawierał wartościowy program merytoryczny ze względu na obecność wykładowców z najlepszych polskich ośrodków naukowo-badawczych. Kongresowi towarzyszyła wystawa składająca się ze stoisk sponsorów oraz firm, które świadomie rozwijają swoją ofertę ledową.

 

W tym wyjątkowym spotkaniu branżowym wzięło udział ponad 300 uczestników: przedstawicieli działów inwestycyjnych urzędów miast i gmin, zakładów energetycznych, architektów, projektantów oświetlenia, wykonawców instalacji oświetleniowych, producentów oświetlenia, dystrybutorów, przedstawicieli hurtowni elektrotechnicznych.

 

Olbrzymie zainteresowanie I edycją kongresu potwierdza potrzebę szerzenia rzetelnej, fachowej wiedzy na temat nowoczesnej technologii półprzewodnikowej w celu efektywnego korzystania z energii oraz ochrony środowiska naturalnego.
Kolejny Kongres Oświetleniowy LED odbędzie się za rok.

 

Pełna relacja ukaże się w numerze 4.2015 kwartalnika Oświetlenie LED.   Zaprenumeruj.