Oprawy nowej generacji

6 kwietnia 2017
Oprawy nowej generacji

H250/400 LED to seria opraw nowej generacji, która łączy w sobie zalety źródeł światła LED z nowoczesnymi systemami optycznymi. Źródła LED o dużej wydajności świetlnej wytwarzają oświetlenie o bezprecedensowej jakości i mocy, dzięki czemu możliwa jest instalacja opraw na ponad 12 m wysokości. Mikropryzmatyczne szkło klosza oraz raster przeciwolśnieniowy ograniczają zjawisko olśnienia do minimum, dzięki czemu zapewniają wysoki komfort pracy. Doskonałe parametry mechaniczne (IP66 oraz IK09) umożliwiają montaż opraw w trudnych warunkach zewnętrznych oraz przemysłowych. W standardowym wyposażeniu znajduje się dławnica wentylacyjna.

Możliwe jest zasilanie przelotowe. Oprawy mogą posiadać trzy różne charakterystyki rozsyłu światła: wąską, szeroką oraz eliptyczną. W przeciwieństwie do tradycyjnych opraw przemysłowych H250/400 LED wyróżniają się niewielkimi rozmiarami, a w szczególności wysokością, dzięki czemu jest to idealne rozwiązanie do hal wyposażonych w suwnice, dźwigi, a także tam, gdzie odbywa się praca wózków widłowych.

Oprawy są odporne na zakłócenia magnetyczne typowe dla środowisk przemysłowych (EN 61000‐6‐2). H250/400 LED ze statecznikiem SD mogą być dodatkowo wyposażone w fotosensor OptiCom. Ta inteligentna, niewymagającą programowania technologia pozwala na w pełni automatyczną regulację strumienia oprawy, w zależności od ilości światła dziennego docierającego do powierzchni roboczej. Rozwiązanie to pozwala osiągnąć dodatkowe 30 proc. oszczędności energii w stosunku do opraw LED nieściemnianych. Zastosowany statecznik SD pozwala również na zintegrowanie oprawy z systemem radiowego zarządzania oświetleniem Beghelli poprzez wpięcie do niego modułu komunikacji radiowej 15022.

Dostępny jest również inwerter LED, który pozwala na rozbudowę opraw o funkcję oświetlenia awaryjnego w przypadku zaniku (awarii) napięcia zasilającego.

W trybie pracy awaryjnej oprawy emitują strumień powyżej 800 lm.

 

Zaprenumeruj Oświetlenie LED