Systemy sterowania oświetleniem są coraz częściej stosowane w oświetleniu ogólnym wnętrz, oświetleniu zewnętrznym, oświetleniu drogowym i w oświetleniu prywatnym (domy i mieszkania).
Sterowanie oświetleniem stosowane jest coraz częściej głównie z dwóch powodów. Pierwszym powodem jest chęć oszczędzania kosztów eksploatacji oświetlenia poprzez możliwość redukcji mocy opraw oświetleniowych, przy zachowaniu spełnienia wymagań oświetleniowych. Drugim powodem jest uzyskanie atrakcyjnego i komfortowego oświetlenia umożliwiającego np. możliwość zmiany barwy światła (system RGB, RGBW i TW). W oświetleniu gospodarstw domowych stosuje się różnorodne systemy sterowania oświetleniem, w zastosowaniu których nie zawsze głównym celem jest chęć oszczędzania energii elektrycznej. Użytkownicy domów i mieszkań coraz częściej stosują sterowanie mocą modułów LED, lamp LED lub opraw LED w celu uzyskania dodatkowych efektów świetlnych, takich jak sterowanie barwą światła za pomocą systemów RGB lub RGBW. W tym obszarze dynamicznie rozwija się tzw. technologia smart home, w której sterowanie odbywa się za pomocą aplikacji. W obiektach użyteczności publicznej dominującym systemem sterowania oświetleniem jest cyfrowy system sterowania DALI.
Podczas prezentacji firmy LEDVANCE przedstawione zostaną główne aspekty związane z oceną różnych systemów sterowania oświetleniem wnętrz.
Zarejestruj się na czerwcowe spotkanie branży oświetleniowej!
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.
Rejestracja na stronie:
http://www.kko.ciepoland.pl/