Antyodblaskowy reflektor

11 stycznia 2018
Antyodblaskowy reflektor

Verbatim wprowadził na rynek antyodblaskowy reflektor o wysokiej skuteczności i dużym natężeniu strumienia świetlnego przeznaczony do użytku w biurach, salach konferencyjnych, powierzchniach handlowych, korytarzach, hotelach i restauracjach.

Elegancki downlight z innowacyjnym i unikatowym trąbkowym kształtem reflektora został zaprojektowany przez niemieckiego projektanta oświetlenia Arne’ego Fiedlera we współpracy z zespołem badawczo-rozwojowym Mitsubishi Chemical. Wytwarza oświetlenie o niskim poziomie olśnienia (UGR < 19)* zgodne z normą EN 12464-1, dzięki czemu oprawa sprawdza się idealnie w miejscach pracy.

Precyzyjnie zakrzywiona konstrukcja zapewnia nie tylko spokojny i prawie niewidoczny rozbłysk na powierzchni sufitu, lecz także minimalizuje straty optyczne, dzięki czemu osiąga skuteczność do 110 lm/W.

Downlight zawiera również radiator w kształcie dzwonka zaprojektowany przez Mitsubishi Chemical, który zapewnia doskonałe zarządzanie termiczne przez szybsze rozpraszanie ciepła, a także długą żywotność (50 000 godz.) i przedłużoną do pięciu lat gwarancję.

Nowy downlight wytwarza strumień świetlny od 1500 do 3300 lm. Ma również szeroki kąt świecenia, większy niż 65°, dzięki czemu nadaje się do ogólnych zastosowań oświetleniowych. Posiada stopień ochrony IP40, co oznacza, że obudowa oprawy jest chroniona przed wnikaniem owadów oraz innych drobnych przedmiotów i nie migocze.

 

Zaprenumeruj Oświetlenie LED