Billion Electric planuje wejść do Polski

19 marca 2015
Billion Electric planuje wejść do Polski

Azjatycki prekursor rozwiązań IT, największy dostawca usługi stałego łącza internetowego w bezprzewodowej technologii szerokopasmowej, inteligentnych sieci, rozwiązań energetycznych, oświetleniowych oraz w chmurze w regionie Azji i Pacyfiku, rozważa wejście na polski rynek. Polska jest jednym z pierwszych państw w Europie, w których Billion Electric planuje rozpoczęcie działalności.
Założone w 1973 roku na Tajwanie Billion Electric posiada duże doświadczenie w produkcji źródeł zasilania, sterowników LED i rozwiązań smart lighting dla dostawców oświetlenia oraz firm świadczących usługi energetyczne. Marka Billion Electric powstała w 2004 roku, a od 2009 roku spółka rozszerzyła swoją działalność o badania, rozwój oraz produkcję rozwiązań smart grid i smart energy. Billion Electric zamknął rok finansowy 2014 z przychodem na poziomie 38 mln USD, zatrudniając ponad 900 specjalistów.

 

W Polsce przedsiębiorstwo planuje wprowadzić duży wybór kompaktowych i wszechstronnych sterowników LED do zastosowań w pomieszczeniach i na zewnątrz, a także wiele rozwiązań oświetleniowych oraz nowo opracowany System Kontroli Oświetlenia Ulicznego (ang. streetlight control management system). Obecnie spółka jest na etapie poszukiwania lokalnych dostawców i producentów oświetlenia, dystrybutorów komponentów do oświetlenia, sprzedawców, integratorów systemu, a także profesjonalistów działających w branży oświetleniowej. Billion Electric zaprezentuje swoje rozwiązania po raz pierwszy w Polsce podczas XXIII Międzynarodowych Targów Sprzętu Oświetleniowego – ŚWIATŁO 2015, organizowanych w dniach 25–27 marca w Warszawskim Centrum Wystawienniczym Expo XXI.

 

Większość naszych klientów to podmioty prowadzące działalność w Azji, wliczając w to Tajwan, Chiny oraz Tajlandię, jak również USA, gdzie działamy poprzez pioniera rozwiązań oświetleniowych firmę Cree Inc. To wszystko potwierdza stabilny i dynamiczny rozwój Billion Electric – mówi Harry Tsai, senior sales director of Power and Energy Management Division w Billion Electric. – Powodem wyboru Europy jest duży potencjał rozwoju oświetlenia LED w tym regionie. Podjęliśmy już stosowne kroki w kierunku wzmocnienia naszej obecności w tej części świata, eksportując znaczną liczbę sterowników LED do Rosji oraz wdrażając je wraz z Systemem Kontroli i Zarządzania Oświetleniem w Turcji. Obecnie rozważamy możliwość współpracy z rozmaitymi podmiotami z całej Europy, szczególnie z Polski, Francji, Niemiec, Austrii, Czech oraz Węgier – wyjaśnia Harry Tsai.

 

Więcej informacji o firmie Billion