BAG electronics zostaje częścią OSRAM

5 kwietnia 2018
BAG electronics zostaje częścią OSRAM

Firma BAG electronics, specjalizująca się w elektronicznych urządzeniach sterujących, modułach LED oraz oprogramowaniu dla innowacyjnych rozwiązań oświetleniowych, opuszcza Grupę Trilux, stając się częścią jednostki organizacyjnej Digital Systems OSRAM. Sprzedaż podlega zatwierdzeniu przez stosowne organy ochrony konkurencyjności.

W odniesieniu do szczegółów finansowych transakcji uzgodniona została klauzula poufności. Obroty firmy BAG w 2017 r. osiągnęły wartość rzędu 50 mln euro. Jednym z elementów umowy jest 5-letni kontrakt na dostawy strategiczne o ustalonej minimalnej wartości obrotu: OSRAM dostarczy firmie Trilux komponenty do opraw oświetleniowych.

Uznana i wysoce ceniona marka BAG w dalszym ciągu będzie utrzymywać i rozwijać w przyszłości swój profil działalności jako specjalista w zakresie elektroniki, a siedziba firmy pozostanie w Arnsbergu, w regionie Sauerland (Nadrenia Północna-Westfalia) w Niemczech. W sumie 380 pracowników BAG zostanie przeniesionych do OSRAM wraz z umową sprzedaży: około 40 w Niemczech oraz 340 w zakładzie produkcyjnym na Filipinach. Poprzednia lokalizacja BAG w Indiach oraz firma Zalux, specjalizująca się w oprawach odpornych na warunki pogodowe, nie są częścią umowy i pozostaną w Grupie Trilux.

W ciągu ostatnich lat firma BAG skutecznie zdobyła pozycję pioniera na rynku elektroniki oświetleniowej, skupiając się na inteligentnych systemach oświetlenia LED, innowacyjnych układach sterowania human centric lighting (HCL) oraz indywidualnych rozwiązaniach dla klientów.

Zaprenumeruj Oświetlenie LED