Beghelli dołącza do prestiżowego grona producentów oświetlenia

10 października 2018
Beghelli dołącza do prestiżowego grona producentów oświetlenia

Beghelli Polska od 18 września  br. jest oficjalnym członkiem Związku Producentów Sprzętu Oświetleniowego Pol-lighting. Ogólnopolska organizacja zrzesza wiodących producentów źródeł światła oraz profesjonalnego sprzętu oświetleniowego. Jej misją jest stałe podnoszenie innowacyjności i konkurencyjności sektora oświetleniowego.

Pol-lighting w Polsce działa od 2006 roku i aktualnie zrzesza 14 członków branży oświetleniowej (stan na 30.09.2018). Związek zatrudnia ponad 8000 osób, co stanowi 70% ogółu zatrudnionych w przemyśle oświetleniowym. W obszar działalności wpisuje się również współpraca z organami administracji rządowej i jednostkami badawczymi. „Pol-lighting” reprezentuje 80% polskiego rynku źródeł światła, a także działa na rzecz podnoszenia innowacyjności i konkurencyjności w oparciu o europejską strategię zrównoważonego rozwoju. Ideą organizacji jest integracja środowiska mająca na celu płynny rozwój i ochronę rynku oświetleniowego, a także reprezentowanie interesów członków na tle dynamicznie rozwijającego się sektora gospodarczego w strukturach Unii Europejskiej. Wśród kryteriów, które musi spełnić producent ubiegający się o członkostwo, są m.in.: ocena jakości diod elektroluminescencyjnych (LED), zgodność z normami bezpieczeństwa UE czy normami produktów LED.

Wieloletnie doświadczenie, zaplecze badawcze Grupy Beghelli oraz podążanie za trendami branży przekładają się nie tylko na jakość i bezpieczeństwo oferowanych przez nas rozwiązań, ale również obsługę na światowym poziomie. Nasze innowacyjne systemy LED są dziś w Polsce liczącą się alternatywą dla konkurentów działających w segmencie nieruchomości komercyjnych, obiektów przemysłowych i użyteczności publicznej. Wdrażane przez nas technologie, jak radiowe zarządzanie oświetleniem, regulacja strumienia z czujnikami automatycznego ściemniania się czy opatentowane żarówki akumulatorowe wyznaczają dziś standardy w branży oświetleniowej. Dołączenie do grona Pol-lighting jest kolejnym krokiem na drodze dynamicznego rozwoju polskiego oddziału grupy – mówi Piotr Świtalski, dyrektor generalny Beghelli w Polsce.  

Beghelli to jeden z europejskich liderów w produkcji oświetlenia LED. Włoski producent oferuje rozwiązania z segmentu oświetlenia podstawowego, awaryjnego, a także systemy bezpieczeństwa dla przemysłu i odbiorców indywidualnych oraz urządzenia elektroniczne użytku domowego. Polska część włoskiego wytwórcy to największy oddział nieprodukcyjny w Europie. Specjaliści Grupy Beghelli Polska zajmują się dystrybucją i doradztwem dla szeroko rozumianego filaru przemysłowego na ternie całego kraju. Obok Grupy Beghelli członkami Związku Producentów Sprzętu Oświetleniowego są również takie firmy, jak Es-System, Luxon Led, Philips, Osram czy Luxiona Poland.

Zaprenumeruj Oświetlenie LED