Bezprzewodowa komunikacja źródeł LED

18 listopada 2014
Bezprzewodowa komunikacja źródeł LED

Inżynierowie z GE stworzyli technologię Link – ledowe źródło światła, które potrafi porozumieć się z tabletem oraz smartfonem. W urządzeniu zainstalowany został chip, dzięki któremu Link łączy się bezprzewodowo z internetem i komunikuje z użytkownikiem poprzez mobilną aplikację Wink, stworzoną przez firmę Quirky. Cena pojedynczego źródła światła Link wynosi niecałe 15 USD, co stawia ją na pierwszym miejscu pod względem atrakcyjności cenowej wśród analogicznych rozwiązań dostępnych na rynku.
Korzystanie z technologii Link jest możliwe po podłączeniu do koncentratora Wink (koszt niecałe 50 USD), który pozwala dodatkowo na zarządzanie kilkoma innymi urządzeniami domowymi, takimi jak termostaty, drzwi garażowe, kamery ochronne. W przypadku, gdyby użytkownik był zainteresowany wyłącznie sterowaniem oświetleniem, będzie mógł nabyć sam pakiet startowy GE Link. Będzie zawierał dwa źródła LED 60 W A16 oraz nieduży koncentrator, który za pomocą technologii ZigBee będzie sterował oświetleniem.
Na chwilę obecną technologia Link dostosowana jest pod względem napięcia do rynku amerykańskiego (napięcie 120 V; w Polsce jest to 230 V). Dystrybucja odbywa się poprzez sklep internetowy Home Depot.

 

Zaprenumeruj Oświetlenie LED