Centrum Dystrybucji Toshiba w Polsce otwarte

7 lipca 2016
Centrum Dystrybucji Toshiba w Polsce otwarte

Pod koniec czerwca br. firma AVC Lighting otworzyła w Jeleniej Górze Centrum Dystrybucji Toshiba. W otwarciu uczestniczył prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła.
Nowo wybudowany obiekt biurowo-magazynowy, którego budowa rozpoczęła się we wrześniu 2014 r., ma powierzchnię 6 tys. mkw., a powstał przy skrzyżowaniu ulic Spółdzielczej i Ceglanej w przemysłowej dzielnicy Jeleniej Góry. W nowym kompleksie część magazynowa zajmuje ok. 60 proc. powierzchni i składa się z 1000 miejsc paletowych. Przeznaczone są one w całości na centralny magazyn produktów Toshiby.

Centrum logistyczne AVC Lighting realizuje obecnie dostawy oświetlenia LED do Polski, Czech i na Słowację. Do końca br. obszar ten zostanie rozszerzony m.in. o Węgry, Bułgarię, Ukrainę, Gruzję i Rosję. Centrum logistyczne jest też przystosowane do produkcji oświetlenia ledowego Toshiby lub innych podmiotów, zainteresowanych przeniesieniem produkcji na obszar Unii Europejskiej. W obiekcie zostanie zatrudnionych 80 osób.

AVC Lighting działa w Jeleniej Górze od 2010 r. i zajmuje się oświetleniem LED dla przemysłu, biur, obiektów sportowych i ulic. Od 2013 r. AVC Lighting jest w Polsce wyłącznym dystrybutorem produktów i systemów oświetleniowych japońskiej firmy Toshiba Leading Innovation.

Zaprenumeruj Oświetlenie LED