Chińczycy w Opolu

28 października 2015
Chińczycy w Opolu

Politechnikę Opolską odwiedzili przedstawiciele chińskiej firmy Hongbo Group z siedzibą w Fuzhou (prowincja Fuijan), zajmującej się technologią oświetleniową i LED-ami. Są duże szanse, aby w Opolu powstał kolejny zakład produkcyjny, o którego lokalizacji przesądza obecność politechniki.
W związku z planem budowy zakładu elektronicznego delegacja Hongbo Group – w osobie zastępcy prezesa Lizeng Wu oraz menadżera projektu Menglao Lin – odwiedziła Wydział Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki na opolskiej uczelni. Gościom towarzyszyli m.in. rektor prof. Marek Tukiendorf, prorektor ds. współpracy i rozwoju prof. Krzysztof Malik, dziekan wydziału prof. Marian Łukaniszyn, profesorowie Wiesław Tarczyński i Jan Sadecki, dr inż. Ryszard Kopka, a także Yingnan Sun z Instytutu Konfucjusza działającego przy uczelni, który ułatwił nawiązanie biznesowych kontaktów z uczelnią.
Goście z Chin spotkali się z prezydentem miasta Arkadiuszem Wiśniewskim oraz przyjęli zaproszenie na koncert z okazji Międzynarodowego Dnia Instytutu Konfucjusza.

 

Więcej informacji na www.wu.po.opole.pl