Ćwierćwiecze w pełnym świetle, czyli 25. urodziny marki SKOFF

22 marca 2022
Ćwierćwiecze w pełnym świetle, czyli 25. urodziny marki SKOFF

Marzec 2022 roku to dla marki SKOFF szczególny czas. Firma obchodzi swoje szczególne, dwudzieste piąte urodziny. Przez lata swojej działalności przedsiębiorstwo spełniło oczekiwania tysięcy klientów, a także w znaczny sposób ewoluowało, stale dążąc do osiągnięcia jak najlepszych efektów, które pozwoliły stać się swoistym synonimem najwyższej, niekwestionowanej jakości i nowoczesnej elegancji.

Najjaśniejszy punkt w historii marki – jak to wszystko się zaczęło?

Historia firmy SKOFF rozpoczęła się w roku 1997, w Czechowicach-Dziedzicach. To właśnie w tym śląskim mieście, w wynajmowanych pomieszczeniach, przy ulicy Legionów rodziły się pierwsze pomysły. Przez pierwsze lata firma zajmowała się głównie produkcją transformatorów dla opraw oświetleniowych, jednak z czasem poszerzyła zakres swojej działalności, oferując także oprawy ledowe. Nowatorskie i trudno wówczas dostępne rozwiązania technologii LED, w szczególności pionierska linia ledowych opraw Music Line, stanowiły swoisty kamień milowy w rozwoju marki.

Nowatorskie spojrzenie i seria na wagę złota

Tym, co od zawsze wyróżniało markę SKOFF, było niekonwencjonalne patrzenie na potrzeby klientów i specyfikę rynku. Dzięki temu udało się stworzyć serię Music Line, przeznaczoną do miejsc regularnie użytkowanych, lecz permanentnie niedoświetlonych. Mowa tu o schodach, podstopniach oraz ciągach komunikacyjnych, które od tej pory – dzięki produktom linii Music Line – miały zostać odpowiednio oświetlone, zyskując nie tylko na widoczności, ale także estetyce.

Z biegiem lat seria nie traciła na popularności, co więcej – stale rozwijała się wraz ze zmieniającymi się oczekiwaniami rynku oraz samych klientów. Efektem tego było powstanie innowacyjnych produktów Music Line Sensor & Light – opartych na technologii LED oświetleń wyposażonych w czujniki ruchu. Jakość produktów, ich niezwykła funkcjonalność oraz nowoczesny design zostały zauważone już na samym początku stając na podium podczas Targów Poznańskich w 2005 r, kiedy to seria odznaczona została złotym medalem.

25 lat rozwoju i innowacji

Mimo iż marka SKOFF już od dwudziestu pięciu lat istnieje na rynku, a jej wysoka pozycja w branży jest mocno ugruntowana, nie osiadamy na laurach. Stale utrzymując na szczycie popularności serie Music, Galaxy, Moderno oraz linię oświetlenia meblowego, stworzyliśmy rozbudowaną serię iCity – produkt na miarę XXI wieku, w każdym calu przystosowany do potrzeb współczesnego świata.

iCity to nowoczesny system oświetlenia, stworzony z myślą o przestrzeni miejskiej. Głównym założeniem marki było stworzenie linii dla miast i przedsiębiorstw, będącej doskonałą kompozycją najnowszych technologii, bezpieczeństwa i poszanowania środowiska. Udało się to dzięki ogromnej wiedzy, zaangażowaniu i wieloletniemu doświadczeniu w branży. Efektem tego jest seria iCity, ale także iCity Basic, iCity Industry oraz system iCity Smart. Każdy z produktów zachwyca wyjątkowymi rozwiązaniami i harmonijnym połączeniem doskonałej funkcjonalności – tak ważnej we współczesnym środowisku miejskim – oraz ekologii, nierzadko pomijanej przez duże i znane przedsiębiorstwa.