Dekoracyjne źródła światła LED

26 lutego 2015
Dekoracyjne źródła światła LED

Firma Kanlux stworzyła dekoracyjną linię źródeł światła o nazwie DECORI. Pierwszymi produktami oferowanymi w tej linii są efektowne źródła LED: DIXI i ZIPI. Odznaczają się one doskonałymi parametrami świetlnymi oraz stylowym wzornictwem, wykorzystując przy tym najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne.

DIXI i ZIPI to idealne rozwiązanie wszędzie tam, gdzie źródło światła jest doskonale widoczne (żyrandole, kinkiety, kolorowe zawiesia itp.). Doskonale spisują się w oprawach z kloszem, gdzie wymagany jest szeroki kąt emisji światła. Polecane są zarówno do wnętrz klasycznych, jak i nowoczesnych.

 

Źródła dostępne są w dwóch najbardziej popularnych kształtach: szklanej bańki GLS (na trzonku E27) oraz w świecy (na trzonku E14). Zaletą ich jest to, że mają bardzo szeroki kąt świecenia, wynoszący 300°, dzięki czemu rozsył światła jest bardzo zbliżony do źródeł klasycznych.

DIXI i ZIPI zostały oparte na najnowocześniejszej technologii COG (ang. chip-on-glass), w której wiele struktur LED jest nanoszonych na podłużne szklane lub szafirowe podłoże i przykrywane warstwą luminoforu. Efektem są multichipowe diody przypominające żarnik tradycyjnej żarówki i zapewniające szeroki kąt emisji światła.

 

 

Zaawansowana technologia użyta w konstrukcji źródeł gwarantuje bardzo dużą skuteczność świetlną, wynoszącą ponad 100 lm/W. Niski pobór mocy przy jednocześnie wysokim strumieniu świetlnym zapewnia, że są to bardzo energooszczędne źródła światła. DIXI i ZIPI dostępne są w dwóch barwach światła – ciepłej i zimnej.

 

 

Więcej informacji technicznych o produkcie