Diody Samsunga do zastosowań HCL

7 kwietnia 2020
Diody Samsunga do zastosowań HCL

Samsung Electronics zaprezentował swoje pierwsze diody LED do zastosowań human centring lighting o nazwie LM302N.

Jest to rodzina produktów zaprojektowanych ze starannie utworzonymi widmami świetlnymi, które regulują poziomy melatoniny w organizmie człowieka. Dzięki temu ludzie stają się bardziej energiczni lub zrelaksowani w pomieszczeniach – w zależności od potrzeb oraz sytuacji, w których się znajdują.

Samsung zastosował w diodach LM302N precyzyjnie zaprojektowane widma świetlne przy wykorzystaniu zoptymalizowanej ilości cyjanu. LM302N DAY poprawia czujność, a LM302N NITE pozwala się zrelaksować. LM302N DAY są dostępne w różnych temperaturach barwowych od 3000 K do 6500 K i mogą być zastosowane w oświetleniu wewnętrznym szkół, biur, bibliotek i obiektów przemysłowych. Z kolei LM302N NITE są dostępne w temperaturach barwowych od 1800 K do 4000 K.

Diody DAY i NITE można również zastosować w jednej oprawie oświetleniowej, aby pomóc ludziom w utrzymaniu naturalnego rytmu dobowego przez 24 godz. na dobę. Ta opcja podwójnego oświetlenia jest optymalna dla tych, którzy spędzają większość czasu w pomieszczeniu i zmagają się ze zróżnicowanym zegarem biologicznym. LM302N Samsung Electronics o rozmiarach 3,0 x 3,0 mm pasują do szerokiej gamy opraw oświetleniowych i są chronione przed wilgocią i ciepłem.

Nowo wprowadzona rodzina LM302N jest obecnie produkowana seryjnie.

Zaprenumeruj Oświetlenie LED