Doskonałe oświetlenie ekspozycji

4 lutego 2015
Doskonałe oświetlenie ekspozycji

LUG jest producentem systemów oświetleniowych o zasięgu globalnym, realizującym projekty oświetleniowe na całym świecie. Jednym z przykładów takich inwestycji jest sieć JBC. Ta założona w 1975 roku sieć sklepów odzieżowych tylko w krajach Beneluksu posiada aż 125 obiektów handlowych.

Energooszczędność systemów oświetleniowych w bezpośredni sposób przekłada się na wzrost rentowności, a doskonałe oświetlenie ekspozycji, stworzenie odpowiedniej atmosfery w obiekcie handlowym ma bezpośredni wpływ na decyzje dotyczące zakupu. Zastosowanie oprawy LUGSTAR HI-CRI idealnie spełnia te wymagania. Wykonane w energooszczędnej technologii LED, mające współczynnik Ra = 93, doskonale oddają barwy prezentowanych towarów, zwiększając ich atrakcyjność. Dzięki tym właściwościom do sklepów JBC w samej Belgii dostarczono 1,4 tys. opraw LUGSTAR HI-CRI. Dodatkowo ze względu na konstrukcję sufitu wymagana była modyfikacja produktu, która polegała na przygotowaniu specjalnych uchwytów do sufitów modułowych.

W sieci JBC KIDS w Niemczech, aby zachować charakter obiektu przyjaznego najmłodszym klientom, skorzystano z opraw marki FLASH DQ. Architekt projektujący wnętrze wybrał innowacyjne oprawy typu downlight w technologii LED – TETRIS i PHIOLE, eksplodujące gamą kolorów, oraz projektory PROXIMA na źródła MH. Konstrukcja opraw TETRIS oraz PHIOLE pozwala wykorzystać ich jako oświetlenie punktowe, a dzięki interesującej obudowie tworzyć niepowtarzalne kompozycje kolorystyczne. PHIOLE to oprawy z uchylnymi źródłami światła LED. Dostępne są w różnych wersjach kolorystycznych i kombinacjach układu źródeł światła. Do sieci JBC KIDS w Niemczech dostarczono oprawy PHIOLE w trzech różnych kombinacjach kształtu oraz w pięciu różnych kolorach. Aby zachować spójność architektoniczną, zastosowano oprawy TETRIS w analogicznych kształtach i kolorach.

 

Realizacje firmy LUG