Doświadczenie z nowoczesnością – najlepsze połączenie

10 lipca 2018

Rozwój technologii LED, wszechobecność smartfonów oraz rozwój bezprzewodowej komunikacji sprawiły, że świat oświetlenia i sterowania oświetleniem zmienia się w sposób bardzo dynamiczny. Wielokrotnie można usłyszeć, że w branży oświetleniowej zachodzi rewolucja. W obecnej sytuacji ważne jest to, aby przy okazji rewolucji nie stracić głowy i wybrać pewnego partnera.

Firma Helvar od wielu lat zajmuje się profesjonalnymi systemami sterowania oświetleniem. Jako jedna z firm brała udział przy tworzeniu standardu DALI oraz organizacji DiiA. Produkty Helvar są sprzedawane na całym świecie i wszędzie cieszą się bardzo dobrą renomą, szczególnie jeżeli chodzi o elastyczność i niezawodność.

Sercem systemu jest jednostka sterująca Router. Od niej rozpoczynają się magistrale sterujące DALI. Jednostki sterujące są łączone ze sobą w ten sposób, że nie ma problemu z wielkością projektu. Każdy projekt, nawet największy, może zostać obsłużony. Co więcej rozbudowa systemu w późniejszym czasie jest jak najbardziej możliwa.

Oprócz jednostki centralnej – Router, mamy cały szereg urządzeń do sterowania. Mamy do wyboru całą gamę sensorów (PIR, mikrofalowe): do wysokich pomieszczeń – Highbay Sensor do maks. 17 m wysokości, do biur, z czujnikiem światła, z czujnikiem ruchu, wersje korytarzowe itd. W ofercie również znajdziemy panele sterujące przyciskowe, dotykowe itd., kontrolery lokalne, jednostki stycznikowe, ściemniacze, jednostki wejściowe, które pozwalają nam na odczyt sygnałów wejściowych spoza DALI. Wybór urządzeń jest bardzo duży i dzięki temu spełniają najbardziej wymagające oczekiwania klienta.

Warto wspomnieć o funkcji regulacji temperatury barwowej. Firma Helvar jako jedna z pierwszych wprowadziła tę funkcję. Możemy regulować barwę i natężenie w czasie, odwzorowując naturalny rytm dobowy. Jest to możliwe dzięki zegarowi astronomicznemu wewnątrz jednostki sterującej. Regulację barwy możemy też uzyskać poprzez dotykowe panele sterujące Illustris. Panele te mają również komunikację Bluetooth i poprzez aplikację SceneSet możemy regulować oświetlenie.

Kolejną ciekawą możliwość stanowi sterowanie poprzez aplikację. System sterowania jest skonstruowany w standardowy sposób, natomiast do komunikacji wykorzystujemy bezprzewodowy switch. System można obsługiwać poprzez aplikację.

Najnowszym trendem w oświetleniu są funkcje serwisowe. Firma Helvar posiada w swojej ofercie produkty, które pozwalają na: monitoring energii, raportowanie uszkodzeń opraw, raportowanie godzin świecenia, monitoring opraw awaryjnych, programowanie wydarzeń w kalendarzu. Przy podłączeniu do internetu system potrafi wysłać do inżyniera utrzymania ruchu maila z informacją o uszkodzeniu oprawy.

Wszystkie wyżej wymienione zalety powodują, że wybór firmy Helvar jako dostawcy systemu sterowania oświetleniem jest wyborem pewnym. Helvar jest obecny na rynku polskim od 26 lat. W tym czasie zostało zrealizowanych kilkaset znaczących projektów. Przykładowe realizacje z ostatnich lat to: biurowiec Warsaw Spire, biurowiec Warsaw Prime, galeria handlowa Zielone Arkady w Bydgoszczy, IKEA w Bydgoszczy, Toyota Jelcz Laskowice, Zakłady Żywiec-Zdrój w Żywcu, biura Ernst and Young, biura Ericsson w Łodzi i Krakowie, biura Goldman Sachs w Warszawie, Brynów Center Katowice i wiele, wiele innych.