Ekstremalnie duża moc

16 lutego 2017
Ekstremalnie duża moc

Firma Cree wprowadza na rynek diody XLamp® XHP50.2, w których została użyta ta sama obudowa o wymiarach 5,0 mm × 5,0 mm co w diodach pierwszej generacji – XHP50. Nowe diody zapewniają do 7 proc. większy strumień świetlny i 10 proc. więcej lumenów z wata (LPW). XHP50.2 umożliwia producentom oświetlenia szybką poprawę wydajności istniejących projektów oświetleniowych wykorzystujących diody XHP50. Diody w nowej wersji wytwarzają ponad 2500 lm z powierzchni emitującej światło (LES) o średnicy 6 mm, co pozwala zmniejszyć wymiary i koszt nowych modeli lamp, a także umożliwia zastosowanie innowacyjnego rozwiązania Cree we wszelkich typach źródeł światła: od domowych lamp kierunkowych po oświetlenie uliczne.

Oprócz zwiększenia jasności i wydajności diody XHP50.2 LED zapewniają poprawę jednorodności rozsyłanego światła za pomocą zewnętrznych elementów optycznych, umożliwiając szczególnie producentom lamp kierunkowych i przenośnych dostarczanie coraz doskonalszych rozwiązań. Cree udostępnia już dane LM-80 dla nowych diod, co pozwoli producentom skrócić czas potrzebny do otrzymania certyfikatów ENERGY STAR® i DesignLights Consortium®.

Wykorzystujące technologię Cree EasyWhite®, która daje najlepszą w branży spójność kolorów, diody XLamp XHP50.2 są dostępne w temperaturach barwowych z przedziału 2700–6500 K i z różnymi, w tym bardzo wysokimi wartościami indeksu odwzorowania barw CRI.

Zaprenumeruj Oświetlenie LED