ES-SYSTEM rozbuduje fabrykę w Wilkasach

10 grudnia 2018
ES-SYSTEM rozbuduje fabrykę w Wilkasach

Dnia 6 grudnia 2018 r. Zarząd Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej SA wyraził zgodę na realizację przedsięwzięcia polegającego na zwiększeniu zdolności produkcyjnej firmy ES-SYSTEM Wilkasy Sp. z o.o.

ES-SYSTEM Wilkasy Sp. z o.o. zadeklarowała poniesienie nakładów inwestycyjnych w wysokości co najmniej 11 300 000 zł oraz utrzymanie 386 miejsc pracy. Przedsięwzięcie zrealizowane zostanie w Wilkasach na nieruchomości o powierzchni 4,57 ha i będzie polegało na kupnie maszyn oraz urządzeń dla wydziałów produkcji ciężkiej, takich jak: odlewnia, obróbka skrawaniem, wtryskarki, frezarki, lakiernia oraz wydziały montażowe i pomocnicze. Maszyny i urządzenia będą montowane w istniejących budynkach, w których odbywa się produkcja sprzętu oświetleniowego. W wyniku realizacji inwestycji nastąpi m.in.: zwiększenie prędkości dotychczasowych procesów, polepszenie parametrów wykonywanych detali, wzrost wydajności i zwiększenie wolumenu produkcji, a także usprawnienie procesów projektowania i planowania produkcji oraz logistyki.

Historia zakładu w Wilkasach sięga 1947 r., kiedy to powstały w Giżycku Warsztaty Wydzielone Naprawy Maszyn Rolniczych Państwowych Gospodarstw Rolnych. Do Wilkas nad jeziorem Niegocin zakłady zostały przeniesione w 1951 r., a w 1957 r. nastąpiła zmiana profilu produkcji przedsiębiorstwa na utrzymaną do dziś branżę oświetleniową. Przedsiębiorstwo nosiło również nazwy: Zakłady Sprzętu Oświetleniowego „Polam–Wilkasy” oraz Elektrim Wilkasy.

Od 1 grudnia 1999 r. właścicielem zakładu w Wilkasach jest istniejąca od 1990 r. ES-SYSTEM SA z siedzibą w Krakowie.

Źródło: W-MSSE

Fot. ES-SYSTEM

Zaprenumeruj Oświetlenie LED