Gniazda i wtyki do łączenia opraw oświetleniowych

6 maja 2020
Gniazda i wtyki do łączenia opraw oświetleniowych

Gniazda i wtyki WINSTA® MINI firmy WAGO wykorzystuje się do połączenia opraw między sobą oraz do wewnętrznych połączeń w oprawach do dystrybucji zasilania i sygnałów, np. magistrali DALI. Seria 890 cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród producentów opraw oświetleniowych.

Dlaczego warto zastosować system WINSTA® MINI:

– gniazda i wtyki są zabezpieczone przed dotykiem bezpośrednim,

– podłączenie może być wykonywane przez niewykwalifikowany personel; spełniona jest ochrona przed błędnym podłączeniem zgodnie z IEC 60309, IEC 60320 oraz IEC 60906,

– zgodność z normą PN-EN 61535,

–  doskonałe parametry techniczne produktu:

  • napięcie znamionowe 250 V/4 kV,
  • prąd znamionowy 16 A,
  • szeroki rodzaj i zakres przekrojów montowanego przewodu od 0,25 do 1,5 mm2,
  • obudowa izolacyjna z PA66,
  • klasa palności UL94 – V0,
  • temperatura pracy od -35 do + 85 °C,

– szereg certyfikatów technicznych (UL, CCA, LR, GL, DNV) umożliwiających zastosowanie w wielu branżach i krajach.

W ramach serii 890 dostępna jest szeroka gama gniazd i wtyków: od 2- do 5-polowych o niewielkich gabarytach, oraz bogaty asortyment dodatkowych elementów, takich jak: złącza do zabudowy (SNAP IN), złącza na przewód, rozdzielacze, zatrzaski bądź narzędzia do szybkiego podłączenia przewodu.

Podstawową zaletą systemu jest kodowanie mechaniczne i kolorystyczne wtyków gwarantujące bezbłędne podłączenie. Gniazda czarne i białe stosowane są do zasilania 230 V (kod A), gniazda niebieskie do DALI (kod I), gniazda czerwone do zasilania gwarantowanego UPS (kod P), a serie specjalne w kolorach szarym, różowym i jasnozielonym (kod B) można przeznaczyć do dowolnej aplikacji niskonapięciowej.

Zaprenumeruj Oświetlenie LED