Govena opatentuje nową technologię

26 listopada 2015
Govena opatentuje nową technologię

Govena Lighting, spółka z Grupy Europejskiego Funduszu Energii (EFE SA), zakończyła prace nad regulatorem poziomu natężenia światła do źródeł typu LED. Fundusz liczy na znaczne przychody spółki portfelowej z komercjalizacji technologii już w 2016 r.
Regulator poziomu natężenia światła PROLED250 powstał w odpowiedzi na liczne zapytania kierowane do Goveny przez klientów. Został zaprojektowany i zoptymalizowany do obciążeń LED przez centrum badawcze Govena Lighting, które tworzą renomowani inżynierowie i konstruktorzy o wieloletnim doświadczeniu.

 

– Regulatory do źródeł światła typu LED mają do zagospodarowania ogromny, rozwojowy rynek. Szacuje się, że wartość światowego rynku oświetlenia LED ma do końca 2015 r. osiągnąć 25,7 mld USD. PROLED250 to wyrób najwyższej jakości, co oznacza, że może konkurować na rynku globalnym nie tylko pod względem ceny. Jako produkt wysoko marżowy otwiera przed Goveną i całą grupą kapitałową EFE perspektywy wysoko dochodowej działalności i dynamicznej ekspansji zagranicznej. Już teraz prowadzimy negocjacje w sprawie sprzedaży naszego produktu z kontrahentami polskimi i zagranicznymi, którzy są bardzo zainteresowani wieloletnią współpracą w tym zakresie. Podjęliśmy również kroki w celu ochrony patentowej naszego regulatora do źródeł światła typu LED – powiedział Paweł Kulczyk, członek zarządu EFE SA.

 

 

Zaprenumeruj Oświetlenie LED