ICE Kraków Congress Centre

14 maja 2015
ICE Kraków Congress Centre

To inwestycja wyjątkowa pod wieloma względami. Na ten obiekt miasto czekało prawie 20 lat. Firma ES-System zrealizowała oświetlenie obiektu.

Otwarte pod koniec zeszłego roku centrum od razu stało się wizytówką Krakowa – ze względu na duże znaczenie dla miasta oraz prestiż wydarzeń kulturalnych i biznesowych, które się w nim odbywają. W obiekcie o powierzchni 36 tys. mkw. znajdują się: sala audytoryjna, teatralna i kameralna oraz wielofunkcyjna przestrzeń konferencyjna, a kalendarz zaplanowanych wydarzeń sięga roku 2020.

Główne przestrzenie ICE Kraków Congress Centre zostały oświetlone w 100 proc. przy wykorzystaniu technologii LED, która jest energooszczędna oraz zapewnia nowe możliwości w zakresie wzornictwa i eksploatacji. Zastosowane w ICE oświetlenie LED działa przez 50–70 tys. godzin – co oznacza w praktyce kilkuletnią bezobsługową eksploatację systemu oświetleniowego i przekłada się na znaczną redukcję kosztów eksploatacji budynku. Zastosowanie technologii LED umożliwia również wykorzystywanie funkcji sterowania strumieniem światła w zakresie od 0 do 100 – pełną płynność ściemniania.

Oświetlenie ledowe w ICE Kraków Congress Centre pozwala na uzyskanie efektów wizualnych niedostępnych konwencjonalnym źródłom światła. Na szczególną uwagę zasługuje oświetlenie zastosowane we foyer. Zostało w nim wykorzystanych wiele opraw dekoracyjnych, które podkreślają lekkość i płynność tej przestrzeni. Wyróżniającym się elementem foyer są schody: w stopniach zamontowano kilkaset różnych opraw, a każda z nich została zaprojektowana indywidualnie na potrzeby projektu.

 

Zaprenumeruj Oświetlenie LED