Idealne oświetlenie obiektów architektonicznych

23 października 2019
Idealne oświetlenie obiektów architektonicznych

Dział OSRAM Digital Systems opracował wyjątkowo wszechstronny system LINEARlight Rigid FINESSE, który pozwala oświetlać obiekty architektoniczne na różne sposoby, tak aby jak najskuteczniej wydobyć ich piękno.

Najnowsze rozwiązanie OSRAM Digital Systems – LINEARlight Rigid FINESSE to stałonapięciowy modułowy system LED, który dzięki różnym wariantom soczewek i przesłon zapewnia wyjątkową elastyczność w projektowaniu rozwiązań oświetleniowych. Przy użyciu komponentów jednego systemu można uzyskać oświetlenie ogólne jak i architektoniczne z efektami typu „wall washing” i „wall grazing”. Pierwsze rozwiązanie zapewnia efekt wygładzenia ściany i pozwala ukryć jej niedoskonałości, pozbawiając ją cieni. Drugie wręcz przeciwnie – podkreśla cienie, eksponując w ten sposób strukturę powierzchni. Takie efekty są możliwe do osiągnięcia dzięki soczewkom o wąskim i asymetrycznym lub symetrycznym rozsyle światła.

LINEARlight Rigid FINESSE to kompletny system oświetleniowy wysokiej jakości

Wszechstronne możliwości nowego systemu uzyskano dzięki opracowaniu różnych wariantów soczewek i przesłon. Doskonałym uzupełnieniem możliwości aplikacyjnych systemu są dodatkowe komponenty: ruchome uchwyty o regulacji w zakresie 135 stopni, dedykowana optyka, kompatybilne układy zasilające do aplikacji wewnętrznych i zewnętrznych oraz inteligentne systemy sterowania. Kolejna zaleta tego prostego w doborze systemu to kompaktowe rozmiary, dzięki którym oświetlenie można zaprojektować nawet w niewielkich przestrzeniach. Wygodne uchwyty montażowe, moduły w 15 różnych długościach (od 10 cm do 150 cm) oraz trzech różnych kolorach (biały, srebrny i czarny), maksymalna długość linii do 10 m to tylko nieliczne cechy tego systemu, które pozwalają na dopasowanie go do każdej aplikacji.

Moduły LINEARlight Rigid FINESSE to także wysoka jakość światła i niezawodność rozwiązania. Zastosowane diody o wysokiej skuteczności pozwalają na uzyskanie strumienia świetlnego do 2000 lm/m i zapewniają wysoki wskaźnik oddawania barw CRI 80 lub CRI 90. Trwałość do 60 tys. godzin oraz wysokie stopnie ochrony (IP44 lub IP67) zapewniają długą i niezawodną pracę całego systemu.

OSRAM LINEARlight Rigid FINESSE to idealne rozwiązanie do instalacji zewnętrznych

Dzięki wyjątkowej uniwersalności system OSRAM LINEARlight Rigid FINESSE można z powodzeniem stosować również na zewnątrz tworząc wydajne instalacje świetlne z unikatowymi efektami, nawet w ciężkich warunkach. Jest to możliwe dzięki połączeniu modułów z nowym układem zasilającym OTi DALI 210/220-240/24 1-4 CH P, który idealnie sprawdza się w dużych projektach m.in. ze względu na dużą moc i długość przewodów po stronie wtórnej wynoszącą nawet do 50 m. Zasilacz ten posiada również funkcjonalność AstroDIM umożliwiającą automatyczne sterowanie iluminacją budynków zgodnie ze zdefiniowanym harmonogramem, bez konieczności stosowania dodatkowego systemu sterowania.

Zaprenumeruj Oświetlenie LED