Idealne rozwiązanie do profesjonalnych aplikacji

4 lutego 2015
Idealne rozwiązanie do profesjonalnych aplikacji

Nowy moduł P13 osiąga strumień 6800 lm, co czyni go najmocniejszym w ofercie Osram. Duży strumień świetlny w połączeniu z bardzo małą powierzchnią emitującą światło (średnica wynosi 13,5 mm, wymiary zewnętrzne 18 × 18 × 1,5 mm) czyni ten produkt idealnym rozwiązaniem do wszelkich profesjonalnych aplikacji oświetlenia wewnętrznego (lampy typu spotlight, oświetlenie przemysłowe).

Soleriq P13 jest dostępny ze wskaźnikiem oddawania barw na poziomie minimum 80 lub 90, co w połączeniu z szeroką gamą temperatur barwowych sprawia, że moduł jest bardzo uniwersalny. Ważną zaletą jest również to, że dioda jest binowana w temperaturze 85°C, czyli w warunkach realnej pracy. Powierzchnia emitująca światło jest zgodna ze standardem Zhaga, a akcesoria w postaci normatywnych złączy, optyki i zasilaczy są szeroko dostępne na rynku.

Jak wyjaśnia Lim Kok Peng, product manager Osram Opto Semiconductors: „na pierwszy rzut oka parametry świetlne nowego modułu Soleriq P13 są zbliżone do obecnego już na rynku modułu Soleriq S19, w rzeczywistości jednak P13 jest dużo mniejszym źródłem światła, a zatem jest to najlepszy wybór do tworzenia kompaktowych aplikacji. Dzieje się tak dlatego, że mniejsza powierzchnia emitująca światło (LES) oznacza możliwość użycia mniejszego reflektora”.

 

Więcej o ofercie Osram Opto Semiconductors