Innowacja i jakość

15 lutego 2018
Innowacja i jakość

Rozwój jako stała cecha zarządzania – taka myśl przewodnia przyświeca GEWISS od momentu założenia spółki, umożliwiając jej osiągnięcie pozycji międzynarodowego lidera w branży elektrotechnicznej.

GEWISS jest międzynarodowym liderem w produkcji systemów i elementów instalacji elektrycznych niskiego napięcia. Nieustanne inwestycje w badania i rozwój, szkolenie całego personelu oraz rozbudowa infrastruktury produkcyjnej umożliwiły GEWISS zdobycie pozycji głównego gracza na rynku rozwiązań w zakresie domotyki, energii i oświetlenia. Oprócz automatyki domowej i budowlanej oraz systemów wideokomunikacyjnych oferta GEWISS obejmuje systemy dystrybucji i ochrony energii, a także systemy oświetlenia miejskiego, mieszkalnego, ulicznego, przemysłowego oraz awaryjnego.

Firma powstała w 1970 roku w oparciu o rewolucyjne pomysły na zastosowanie technopolimerów w systemach elektrycznych. Dziś GEWISS dostarcza zintegrowane systemy elektryczne obejmujące ponad 20 000 produktów, zaspokajając wszelkie potrzeby rynku elektrotechnicznego w sektorach mieszkalnym, przemysłowym i komercyjnym.

Obecnie Grupa GEWISS zatrudnia ponad 1500 pracowników, z zakładami produkcyjnymi i oddziałami sprzedaży w 14 krajach (Włochy, Hiszpania, Francja, Portugalia, Niemcy, Wielka Brytania, Chiny, Rosja, Turcja, Rumunia, Belgia, Polska, Chile i Zjednoczone Emiraty Arabskie), oraz agencjami i dystrybutorami w 100 krajach na całym świecie.

GEWISS w Polsce

Firma GEWISS Polska powstała w 2015 roku, wzmacniając obecność GEWISS w Europie oraz sieć sprzedaży spółki. Aby stworzyć nowe możliwości biznesowe w jednym z najważniejszych obszarów Europy, spółka liczy na miejscowy zespół koordynowany przez Kamila Ulińskiego, dyrektora regionalnego ds. sprzedaży. Firma stale angażuje się w opracowywanie nowych synergii, porozumień i partnerstwa z kluczowymi graczami na lokalnym rynku elektrycznym. Polega przy tym na konkurencyjnej ofercie produktów.

W działalności na polskim rynku GEWISS bardziej kieruje się metodą pracy opartą na miejscowych celach niż na dyrektywach centralnych. Jednocześnie podejście do innowacji, wartości opartych na uczciwości, przejrzystości i poszanowania dla środowiska, które zawsze stanowiły siłę napędową kryjącą się poza strategiami GEWISS, znajduje odzwierciedlenie w tej i w każdej innej spółce zależnej Grupy. Rezultatem tego jest wyjątkowa jakość i niezawodność produktów oraz usług oferowanych na całym świecie.