Inteligentne oświetlenie nowego odcinka trasy S8

17 stycznia 2018
Inteligentne oświetlenie nowego odcinka trasy S8

W dniu 27 grudnia 2017 roku został oddany do użytku nowy odcinek drogi ekspresowej S8. Obwodnica Marek stanie się nową drogą wylotową z Warszawy na północny wschód, w stronę Białegostoku. Bezkolizyjna trasa będzie miała po trzy pasy ruchu w każdą stronę. Trasa umożliwi wyprowadzenie ruchu tranzytowego z Marek i skierowanie go na obwodnicę, poprawienie obsługi Zielonki, Kobyłki i Wołomina oraz ich powiązania z Warszawą.

Schréder Polska dostarczył oprawy ledowe typu AMPERA MINI/MIDI/MAXI, OMNISTAR oraz NEOS LED – łącznie blisko 1000 szt. o mocach od 18 W do 453 W. Zmiana technologii z pierwotnie zaprojektowanej wyładowczej na nowoczesne rozwiązania LED pozwoliła na ograniczenie mocy nominalnej o ok. 30%.

Dodatkowo wszystkie oprawy zostały wyposażone w inteligentny system sterowania oświetleniem OWLET. Pozwala on na zdalny monitoring i zarządzanie każdą pojedynczą oprawą. Dzięki niemu zarządca będzie mógł zdalnie odczytywać parametry opraw, dowolnie je grupować i konfigurować oraz ustawiać poziom redukcji mocy w zależności od potrzeb, a także być informowany o ewentualnych błędach/awariach nawet pojedynczych opraw.

System sterowania oświetleniem OWLET pozwoli również uzyskać dodatkowe oszczędności za energię elektryczną, w zależności od ustawionego poziomu redukcji nawet do 50%.

Warto podkreślić, że jest to pierwsza w kraju tego typu instalacja oświetleniowa.

Więcej o produktach użytych do instalacji na stronie www.schreder.com/pl-pl