Inteligentny system oświetlenia w San Diego

18 listopada 2015
Inteligentny system oświetlenia w San Diego

Na wdrożenie rozwiązań z zakresu inteligentnego miasta zdecydowały się władze San Diego. Projekt realizowany w centrum miasta obejmuje system GE o nazwie „Inteligentne środowiska dla miast”. To kolejne zastosowanie Internetu Przemysłowego, który łączy urządzenia – w tym przypadku lampy uliczne LED – z oprogramowaniem analitycznym oraz rozwiązaniami umożliwiającymi przetwarzanie danych w chmurze obliczeniowej. W San Diego zainstalowano system bezprzewodowy o nazwie LightGrid umożliwiający monitoring i zdalne sterowanie oświetleniem ulicznym. Rozwiązanie objęło 3 tys. latarni ulicznych. W rezultacie miasto oszczędza ponad 250 tys. USD rocznie na kosztach energii elektrycznej i konserwacji.

Nowy program pilotażowy realizowany w śródmieściu San Diego jest pierwszym przypadkiem zastosowania inteligentnego oświetlenia w USA. Obejmuje on oprawy oświetleniowe znajdujące się w dzielnicach Little Italy i Gaslamp. Lampy wyposażone są w czujniki i oprogramowanie komputerowego nadzoru, dzięki czemu mogą gromadzić między innymi dane związane ze stopniem obłożenia parkingów. Przesyłane są one do Predix, platformy GE dla Internetu Przemysłowego korzystającej z chmury obliczeniowej, która przeprowadza ich analizę w czasie rzeczywistym.

Potencjalne możliwości wykorzystania systemu są nieograniczone. Dane mogą pomóc programistom tworzyć efektywne aplikacje parkingowe, które poprowadzą użytkowników do wolnego miejsca i pozwolą im uiścić odpowiednią opłatę za pomocą smartfona.

 

Zaprenumeruj Oświetlenie LED