Jaworzno wprowadza innowacyjną technologię bezprzewodowej kontroli oświetlenia

2 maja 2019
Jaworzno wprowadza innowacyjną technologię bezprzewodowej kontroli oświetlenia

W Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworznie dobiegł końca pierwszy etap modernizacji instalacji oświetleniowej. W ramach współpracy Urzędu Miejskiego w Jaworznie ze spółką Silvair zainstalowany został bezprzewodowy system kontroli oświetlenia połączony z siecią inteligentnych czujników.

Modernizacja systemu kontroli oświetlenia w Jaworznie to jedno z pierwszych praktycznych wdrożeń technologii Bluetooth mesh w skali całego świata. Spółka Silvair dostarczyła innowacyjną technologię bezprzewodowej kontroli oświetlenia, która oparta jest na standardzie Bluetooth mesh. Projekt instalacji opracowany został przez firmę ES-SYSTEM, która dostarczyła również wysokiej jakości oprawy oświetleniowe.

W pierwszym etapie modernizacji inteligentny system kontroli oświetlenia zainstalowany został w wybranych pracowniach oraz w części korytarza szkoły. Każdej oprawie oświetleniowej towarzyszy czujnik ruchu i światła, w którym zainstalowany jest czip z oprogramowaniem Silvair. Instalacja w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego jest w pełni autonomiczna i dostosowana do wymagań procesu nauczania. Inteligentne sensory stale monitorują otoczenie, raportując obecność ludzi oraz dostępność naturalnego światła. Oprogramowanie spółki Silvair analizuje te dane, a następnie automatycznie dostosowuje natężenie światła do bieżących potrzeb oraz uwarunkowań. Pozwala to na zapewnienie optymalnych warunków oświetleniowych przy jednoczesnym minimalnym zużyciu energii elektrycznej.