Jesteśmy gotowi na wyzwania branży oświetleniowej

24 maja 2017
Jesteśmy gotowi na wyzwania branży oświetleniowej

Rozmowa z Andreasem Weislem, dyrektorem generalnym i wicedyrektorem ds. sprzedaży SEOUL SEMICONDUCTOR Europe GmbH

 Jakie sektory obejmuje działalność Seoul Semiconductor?

Seoul Semiconductor jest jednym z czołowych producentów diod LED na świecie. Dzięki bogatemu portfolio produktów od diod niskiej po diody wysokiej mocy i skupianiu się na innowacyjności firma staje się kluczowym graczem wyznaczającym kierunki rozwoju branży LED. W naszym modelu biznesowym skupiamy się na trzech sektorach: oświetleniu ogólnym, motoryzacyjnym i sektorze IT. W Europie koncentrujemy się głównie na oświetleniu ogólnym i sektorze motoryzacyjnym. Dostarczamy nasze produkty do różnych segmentów oświetlenia ogólnego: architektonicznego, komercyjnego, mieszkaniowego, oświetlenia zewnętrznego, medycznego i rozrywkowego. Z kolei w sektorze motoryzacyjnym dostarczamy rozwiązania przeznaczone do oświetlenia zewnętrznego (lampy i reflektory) oraz wewnętrznego pojazdów. W sektorze IT, obsługiwanym głównie przez nasze biura w Azji, nasze diody znajdują zastosowanie w ekranach telewizorów, monitorach i urządzeniach mobilnych.

Chciałbym zaznaczyć, że w przeciwieństwie do innych producentów diod LED działających na rynku nie zajmujemy się integracją naszych produktów z produktami końcowymi, co sprawia, że nie jesteśmy konkurencją dla naszych klientów, i pozwala nam to na pełne partnerstwo oparte na zaufaniu.

Co jest kluczowe dla innowacji w dziedzinie technologii?

Od 1992 r. przeznaczamy rocznie ok. 10 proc. naszych przychodów na działania badawczo-rozwojowe, czyli tzw. research and development (R&D). Zaowocowało to zbudowaniem portfolio z ponad 12 tys. opatentowanych rozwiązań na całym świecie. To zdecydowanie wyróżnia nas na rynku. Dzięki tym inwestycjom stworzyliśmy innowacyjne produkty, takie jak Acrich – diodę LED zasilaną bezpośrednio z sieci z pominięciem zasilacza oraz Wicop – diodę LED o prostszej strukturze, nieposiadającą obudowy, gwarantującą znakomitą jednolitość koloru, pozwalającą obniżyć koszty na poziomie oprawy i oferującą elastyczność w zakresie designu.

Firma Seoul Semiconductor jako jedyny producent diod LED na świecie została wybrana w 2012 i 2013 r. przez Instytut Inżynierów Elektryków i Elektroników (ang. Institute of Electrical and Electronics Engineers – IEEE) do Rankingu Mocy Patentowych w branży półprzewodnikowej, czyli Semiconductor Manufacturing Patent Power Ranking 2013. IEEE dokonuje oceny mocy patentowych dla poszczególnych gałęzi przemysłu na podstawie oceny portfolio patentowych ponad 5 tys. wiodących firm komercyjnych, instytucji akademickich, organizacji non profit i agencji rządowych z całego świata. Brana pod uwagę jest nie tylko wielkość portfolio patentowych organizacji, lecz także jakość opatentowanych produktów, ich wpływ na rozwój danego rynku, oryginalność i możliwości zastosowania. Jako firma zdecydowanie bronimy naszych zasobów patentowych w zakresie technologii. Szanujemy własność intelektualną, bo uważamy, że jest ona kluczowa dla rozwoju innowacji technologicznych oraz uczciwej konkurencji. Egzekwujemy nasze prawa, również po to, by zapewnić naszym klientom niezbędną ochronę podczas korzystania z naszych produktów.

Wywiad ukazał się w numerze 2/2017 kwartalnika Oświetlenie LED.

Zaprenumeruj