Kładka piesza w Jaworniku oświetlona ledami

19 listopada 2015
Kładka piesza w Jaworniku oświetlona ledami

W Jaworniku, nad ruchliwą trasą Kraków – Zakopane wybudowana została kładka dla pieszych o niezwykłym kształcie. Ponad pięćdziesięciometrowa fantazyjna konstrukcja rozciąga się nad sześcioma pasmami drogi szybkiego ruchu. Konstrukcja ta została stworzona z myślą o podniesieniu bezpieczeństwa pieszych przekraczających słynną zakopiankę, dlatego też prawidłowe oświetlenie całego ciągu komunikacyjnego było kluczowym zadaniem. Firma HSK LEDY podjęła się wyprodukowania oświetlenia LED do tego projektu.

W projekcie użyto opraw wykonanych specjalnie na potrzeby tego zamówienia: moduły LED umieszczono w tubach poliwęglanowych uniemożliwiających dewastację i zapewniających szczelność spełniającą wymogi dla oświetlenia zewnętrznego. Umieszczenie opraw pod odpowiednim kątem pozwoliło na asymetryczne ukierunkowanie strumienia światła, a w efekcie uzyskanie rewelacyjnego, równomiernego oświetlenia podłoża i zniwelowanie ryzyka olśnienia osób przechodzących przez kładkę.
Bezpieczeństwo i komfort pieszych idzie w tym projekcie w parze z bardzo wysoką efektywnością energetyczną zastosowanego rozwiązania.

 

Zaprenumeruj Oświetlenie LED