Kolejny pozew o naruszenie patentów

13 lutego 2018
Kolejny pozew o naruszenie patentów

Dnia 2 lutego 2018 r. spółka Seoul Semiconductor Co., Ltd wniosła do sądu w Mediolanie we Włoszech pozew o naruszenie praw patentowych przeciwko spółce Mouser Electronics Inc., globalnemu dystrybutorowi części elektronicznych, a także przeciwko włoskiemu podmiotowi zależnemu spółki Mouser. Pozew dotyczy określonych produktów LED marki Everlight.

We wniesionej do sądu skardze spółka Seoul utrzymuje, że spółka Mouser jest odpowiedzialna za sprzedaż produktów LED marki Everlight, które naruszają prawa patentowe spółki Seoul. Spółka Seoul domaga się w związku z zarzucanymi naruszeniami wprowadzenia stałego zakazu sądowego, odszkodowań, wycofania wspomnianych produktów z obrotu i zniszczenia tych produktów.

Spółka Seoul wniosła już wcześniej przeciwko spółce Mouser dwa pozwy o naruszenie praw patentowych w sądzie okręgowym w Düsseldorfie w 2017 r., w których to pozwach postawiono zarzut, że produkty LED o wysokiej i średniej mocy wytwarzane przez Everlight naruszają prawa patentowe.  

Pomimo tych pozwów spółka Mouser w dalszym ciągu prowadzi w innych krajach sprzedaż produktów, które – jak się zarzuca – naruszają prawa patentowe. Z tego względu Seoul wniosła trzeci pozew o naruszenie praw patentowych przeciwko spółce Mouser dotyczący sprzedaży produktów LED marki Everlight we Włoszech. Spółka Seoul dokłada wszelkich starań w egzekwowaniu posiadanych praw patentowych wobec podmiotów, które te prawa naruszają

 

Zaprenumeruj Oświetlenie LED