Komfortowe warunki pracy w biurze

14 listopada 2014
Komfortowe warunki pracy w biurze

Pracownicy są największą wartością każdej firmy. To właśnie ich produktywna praca wpływa na to, czy firma wypracuje zyski. Coraz więcej pracodawców zdaje sobie sprawę z tego, że wydajność pracowników jest ważniejsza niż koszty ponoszone za media takie jak prąd i woda. Dlatego, aby zadbać o kondycję swoich pracowników i zapewnić im optymalne warunki pracy, przedsiębiorstwa przenoszą się do tzw. zielonych biur.

– W czerwcu bieżącego roku przenieśliśmy się ze starej kamienicy umiejscowionej na Kazimierzu w Krakowie do biurowca Alma Tower realizowanego zgodnie z założeniami certyfikacji LEED – mówi Marcin Rydz, dyrektor inwestycyjny Vistula Group, do której należą m.in. takie marki jak Vistula, W.KRUK i Wólczanka. – Zależało nam na zwiększeniu standardów warunków pracy naszego personelu oraz komfortu i prestiżu pod kątem odwiedzających nas klientów – dodaje.

Dla Vistula Group istotnym czynnikiem podnoszącym standard i polepszającym warunki pracy w nowym biurze jest oświetlenie LED od GE Lighting. Pół roku wcześniej spółka zainwestowała w podobne energooszczędne rozwiązania w salonach Vistuli i W.KRUK. Wówczas oświetlenie stało się istotnym elementem budowania nastroju i właściwej ekspozycji kolekcji, a jego walory doceniane są zarówno przez personel, jak i klientów. W przypadku nowego biura, ze względu na wizyty kontrahentów i klientów, nowe oświetlenie także stanowi ważny element dekoracyjny.

Dla firmy Vistula Group przejście na oświetlenie LED podyktowane było także możliwością obniżenia rachunków za oświetlenie nawet o 35% w stosunku do konwencjonalnych źródeł światła. Ważna była również gwarancja bezawaryjnej i bezobsługowej pracy przez co najmniej 5 lat. Z racji mniejszego zużycia energii na oświetlenie zwrot kosztów inwestycji nastąpi w ciągu zaledwie 1,5 roku. Dlatego też spółka zadecydowała, że kolejno modernizowane oraz nowo powstające salony grupy również będą wyposażone w rozwiązania LED.

 

GE LIGHTING