Kompaktowa dioda

6 maja 2015
Kompaktowa dioda

Osram Opto Semiconductors rozszerza znaną rodzinę diod średniej mocy (0,2–0,5 W) o nowy produkt – Duris S2. Jest to kompaktowa dioda (2 × 1,6 mm) wykonana w technologii CSP (ang. chip scale package). Dzięki temu, że rozwiązanie to nie ma ścianek, większa ilość światła emitowana jest na boki, w efekcie czego kąt świecenia wynosi 150°.

 

Szeroki kąt w połączeniu z wysoką sprawnością na poziomie 160 lm/W sprawia, że Duris S2 jest idealnym rozwiązaniem do wszelkich aplikacji oświetlenia ogólnego, gdzie ważne są duża równomierność i brak hot spotów, czyli widocznych przez dyfuzor jasnych punktów.
Osram zdecydował się na zastosowanie obudowy epoksydowej (ang. epoxy molding compound – EMC), gdyż jest ona dużo bardziej odporna na degradację i gwarantuje dłuższy czas życia diody (zwykłe plastikowe obudowy tracą właściwości pod wpływem światła niebieskiego).
W początkowym okresie dioda będzie dostępna w wersjach: 3000 K, 3500 K, 4000 K oraz 5000 K (CRI 80), później dołączą modele 2700 K i 6500 K. Diody będą binowane według elips McAdams’a, co znacznie ułatwi uzyskiwanie jednorodnego odcienia bieli w oprawach oświetleniowych.

 

 

Zaprenumeruj Oświetlenie LED