Kompleksowa realizacja oświetlenia w hali Transcolor

2 lipca 2019
Kompleksowa realizacja oświetlenia w hali Transcolor

Firma Transcolor zajmuje się oświetleniem scenicznym oraz wynajmem hal na plany zdjęciowe. Jedna z nich przeszła niedawno rozbudowę, przy okazji której zmodernizowano także oświetlenie, wykorzystując liczne produkty oświetleniowe firmy LEDVANCE.

Generalnym wykonawcą rozbudowy hali Transcolor była firma Anna BUD. Dzięki współpracy z biurem architektonicznym, już na początkowym etapie oprawy LEDVANCE znalazły się w dokumentacji projektowej. Również wtedy została sporządzona i zaakceptowana wycena instalacji oświetleniowej. Następnym stadium było zatwierdzanie produktów wspólnie z inwestorem. Zostały one zakupione u partnera handlowego LEDVANCE – w łódzkim oddziale firmy Solar.

W oświetlenie LEDVANCE są wyposażone wszystkie pomieszczenia wchodzące w skład inwestycji Transcolor. Oprócz głównej hali, służącej do przygotowywania produkcji filmowych, LEDVANCE oświetlił również hole wejściowe, klatki schodowe, korytarze, sanitariaty, pomieszczenia socjalne, techniczne i biurowe. Ponadto wykonawca użył opraw LEDVANCE do oświetlenia terenu zewnętrznego: wiat załadunkowych i dróg dojazdowych. Realizacja inwestycji ze strony LEDVANCE trwała aż pół roku – od października 2018 r. do marca 2019 r.

Tak kompleksowa realizacja wymagała użycia wielu produktów. Przede wszystkim wykorzystano rozmaite oprawy panelowe LEDVANCE z serii 600 o mocy 40 W (ponad 100 szt.), 36 W (64 szt.) i 30 W (52 szt.) – wszystkie o temperaturze barwowej światła 3000 K. Kolejny produkt wykorzystany w wielu miejscach to odporne na wilgoć oprawy Damp Proof 1200 o mocy 39 W i barwie światła 4000 K. Użyto ponad 170 sztuk tych produktów. Ponadto do oświetlenia wykorzystano następujące oprawy LEDVANCE: High Bay o mocy 200 W/4000 K, Downlight Slim (18 W/3000 K) o wąskiej obudowie, Downlight Alu (14 W i 25W/3000 K), których obudowy są wykonane ze stopu aluminium oraz ścienno-sufitowe Surface Circular 400 o mocy 24 W. Całe użyte oświetlenie ma temperaturę barwową w zakresie 3000-4000 K oznaczającą przyjemne, ciepłe światło.

Na zewnątrz użyto energooszczędnych naświetlaczy zewnętrznych LEDVANCE Floodlight Asymmetric 150 W o równomiernym rozsyle światła i zminimalizowanym zjawisku olśnienia oraz ponownie opraw Damp Proof 1200, ale tym razem o mocy 21 W. Oba produkty spełniają normę pyło- i wodoszczelności IP65.

Realizacja w hali Transcolor była możliwa dzięki bogatej ofercie produktów oświetleniowych LEDVANCE, która pozwala wybrać model odpowiedni do każdego zastosowania. Cechami wspólnymi wszystkich wykorzystanych produktów LEDVANCE są: jednorodna emisja światła, prosty montaż oraz duża oszczędność energii – do 50-60% w porównaniu z oprawami świetlówkowymi i nawet do 90% w przypadku porównania naświetlaczy LED z oprawami halogenowymi.

Zaprenumeruj Oświetlenie LED