LEDVANCE Polska poszerza swoje wpływy

7 grudnia 2017
LEDVANCE Polska poszerza swoje wpływy

Polski oddział firmy LEDVANCE objął właśnie odpowiedzialność biznesową za kolejny rynek – tym razem do listy obecnych już ponad 20 krajów dołączyła Grecja.

– Objęcie przez polski zespół działań sprzedażowych i strategicznych marki LEDVANCE w Grecji to kolejne wyzwanie dla naszego zespołu menedżerów. Cieszymy się, że po raz kolejny centrala firmy doceniła polskie kompetencje oraz doświadczenie powierzając nam rolę w rozwoju spółki – mówi Bogumił Stepan, prezes firmy LEDVANCE w Polsce oraz szef sprzedaży w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Pamiętajmy, że pomimo pewnych analogii, nie ma dwóch takich samych rynków, a zarządzanie sprzedażą na tak różnorodnych obszarach wymaga zrozumienia specyfiki każdego z nich. Aby efektywnie wdrażać projekty, potrzeba ogromnej wiedzy, zaangażowania i elastyczności w działaniach operacyjnych.

Polski oddział LEDVANCE od lat sprawdza się w kierowaniu sprzedażą i działaniami marketingowymi na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej. Od tego roku dodatkowo zespół będzie odpowiadał za kreowanie polityki produktowej na podlegających mu obszarach. Dziś do grona zarządzanych krajów należą m.in. Polska, Czechy, Węgry, Słowacja, Rosja oraz kraje byłego ZSRR, kraje byłej Jugosławii, Turcja, Ukraina, a od niedawna także Grecja. – Nasz zespół od wielu lat z sukcesem uczestniczy we wdrażaniu strategii sprzedaży i marketingu na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej. Umożliwienie nam dodatkowo samodzielnego decydowania o polityce produktowej umożliwi jeszcze lepsze dopasowanie oferty dla klientów – jednocześnie jest to także ogromny wyraz zaufania i potwierdzenie naszych kompetencji – dodaje Bogumił Stepan.

LEDVANCE jest jednym z głównych globalnych producentów opraw oświetleniowych, źródeł światła oraz innowacyjnych produktów (np. oświetlenie Smart Home). Firma powstała w wyniku wydzielenia części spółki OSRAM, łącząc w swojej ofercie tradycyjne oświetlenie ogólne z nowoczesną technologią LED. Swoją działalność opiera na wieloletnich, stabilnych relacjach z klientami, a także potężnej sieci dystrybucyjnej. Firma zatrudnia ok. 9000 pracowników i działa w ponad 120 krajach. W marcu 2017 roku nowym właścicielem LEDVANCE zostało chińskie konsorcjum, w którego skład wchodzą inwestor IDG Capital Partners, chińska spółka oświetleniowa MLS Co., Ltd. oraz inwestor finansowy Yiwu State-Owned Assets Operation Center. Dzięki tej transakcji obie spółki osiągają szereg korzyści, takich jak znacznie bardziej rozbudowana sieć sprzedaży i dystrybucji oraz synergia procesów zaopatrzenia i produkcji.

www.ledvance.pl