LEDVANCE z nowym właścicielem

16 marca 2017
LEDVANCE z nowym właścicielem

Z początkiem marca br. spółka LEDVANCE zyskała nowego właściciela. Została nim firma MLS Electronics, jeden z czołowych chińskich graczy w obszarze produktów opartych na technologii LED dla konsumentów. Od teraz MLS i LEDVANCE – jako nowi strategiczni partnerzy – będą wzmacniać swoje mocne strony, aby stać się liderem na globalnym rynku oświetleniowym.

Sprzedaż spółki przez firmę OSRAM chińskiemu konsorcjum inwestycyjnemu, składającemu się ze strategicznego inwestora IDG Capital, producenta modułów LED – firmy MLS Co. Ltd oraz finansowego partnera Yiwu State-Owned Assets Operation Center to następstwo uzyskania przez strony transakcji niezbędnych pozwoleń.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z tej transakcji, ponieważ MLS i LEDVANCE idealnie do siebie pasują. Dzięki MLS zyskamy dostęp do bardzo wydajnych komponentów LED oraz wzmocnimy naszą pozycję na rynku azjatyckim, zwłaszcza w Chinach. Pozwoli to także wspierać strategię firmy LEDVANCE, której celem jest poszerzanie portfolio produktów, przede wszystkim w obszarach lamp i opraw oświetleniowych LED oraz inteligentnego oświetlenia smart lighting. Liczymy na wykorzystanie wielu nowych możliwości, które daje nam partnerstwo z MLS – powiedział Jes Munk Hansen, prezes LEDVANCE.

Partnerstwo LEDVANCE z MLS pozwala spółce oferować większą wydajność produkcyjną, szerszy zasięg sprzedaży, a także kompleksowy łańcuch technologii LED na całym świecie. – Niezmiernie cieszymy się, że będziemy pracować razem z naszymi kolegami z LEDVANCE. Bogate doświadczenie, a także kwalifikacje oraz kompetencje zespołu zarządzającego i pracowników firmy LEDVANCE zapewniają silną bazę do rozwijania naszej współpracy. Będziemy wzmacniać pozycję liderów na globalnym rynku oświetleniowym – stwierdził Sun Qinghuan, prezes firmy MLS.

Efektem transakcji jest połączenie czołowego chińskiego producenta LED z niemiecką firmą oświetleniową mającą ponadstuletnie doświadczenie, silne marki, sprawdzoną technologię i międzynarodowe kanały sprzedaży. Tym, co nas napędza jako większościowego właściciela w tym inwestycyjnym konsorcjum, jest szansa na wykorzystanie naszego globalnego doświadczenia, wiedzy i zasobów, aby pomóc chińskim firmom i ugruntowanym podmiotom z rozwiniętych krajów jak najlepiej wykorzystać ich wspólny potencjał rynkowy – powiedział Antony Yu, partner z IDG Capital.

Na podstawie umowy ze spółką OSRAM firma LEDVANCE nadal ma prawo używać marki OSRAM dla części swoich produktów (SYLVANIA w USA i Kanadzie), dzięki czemu MLS i LEDVANCE z pewnością będą należeć do najbardziej innowacyjnych firm na świecie.

 

Zaprenumeruj Oswietlenie LED