Ledyfikacja Szczecina

31 marca 2015
Ledyfikacja Szczecina

Firma Philips przeprowadzi w Szczecinie modernizację oświetlenia ulicznego z wykorzystaniem rozwiązań LED. Do września br. wymienionych zostanie 5 tys. istniejących punktów świetlnych na nowe oprawy LED, co pozwoli miastu obniżyć koszty zużycia energii elektrycznej o 1,5 mln PLN w skali roku. Blisko połowa modernizowanego oświetlenia będzie podłączona do zdalnego systemu zarządzania oświetleniem w mieście – Philips City Touch – co przełoży się na 70-procentową redukcję zużycia energii elektrycznej i obniży emisję dwutlenku węgla o 7 tys. ton rocznie.

Lampy będzie można włączać, wyłączać i przyciemniać w zależności od pory dnia i roku oraz podczas zaplanowanych wydarzeń w mieście. System umożliwi sterowanie indywidualnymi punktami świetlnymi, a tym samym kontrolowanie i zarządzanie oświetleniem na głównych ulicach miasta. Białe światło LED ma sprawić, że architektura, parki i skwery Szczecina będą lepiej wyeksponowane przy jednoczesnym zmniejszeniu kosztów energii elektrycznej.
Projekt jest realizowany w ramach programu „Sowa – energooszczędne oświetlenie uliczne” prowadzonego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Według raportu „fDi Intelligence Polish Cities of the Future 2015/16” Szczecin jest jednym z trzech najbardziej kosztowo efektywnych polskich miast i jednym z pięciu najlepszych miast pod względem potencjału wzrostu gospodarczego.

 

Zaprenumeruj Oświetlenie LED