Listwy oświetleniowe LED

27 maja 2015
Listwy oświetleniowe LED

Rozszerzając zakres wysokiej jakości opraw oświetleniowych, firma Verbatim wprowadziła na rynek dwie linie listew oświetleniowych LED o charakterze akcentującym przeznaczone do sklepów detalicznych, muzeów i galerii.
Dostępna w czterech różnych wariantach linia skierowana jest do klientów oczekujących łatwej instalacji i obsługi przy niskim koszcie. Druga linia – z funkcją ściemniania – składa się z sześciu produktów o większym strumieniu świetlnym, lepszej skuteczności, zwiększonej żywotności i udoskonalonym designie.
Idealne do akcentowania i oświetlenia punktowego głowice LED w nowych listwach oświetleniowych zapewniają temperaturę barwową bieli w zakresie od 3000 do 4000 K, w zależności od modelu. Produkty mają gamę akcesoriów, w tym powłokę przeciwodblaskową dla linii z funkcją ściemniania oraz raster plastra miodu do redukcji odblasków w linii bez funkcji ściemniania.

 

Dostępna w trzech mocach (15 W, 28 W i 48 W) linia listew z funkcją ściemniania zapewnia wyjątkową moc światła – do 4600 lm, skuteczność świetlną do 96 lm/W i żywotność na poziomie 50 tys. godzin. Linia bez funkcji ściemniania (dostępna w mocach 25 W i 40 W) zapewnia strumień świetlny do 3100 lm, skuteczność do 77,5 lm/W i żywotność 35 tys. godzin.
Głowice LED w listwach oświetleniowych można obrócić o 350° i pochylić o 180°, aby zapewnić doskonałą orientację światła w różnych kierunkach. Elastyczność jest dodatkowo zwiększona przez 3-przewodowy adapter, dzięki któremu oprawy są łatwe do zintegrowania, przymocowania i wyregulowania przy użyciu standardowych systemów szyn.
Listwy oświetleniowe LED mają 40-stopniowy kąt wiązki, ale reflektory mogą być łatwo zamienione na alternatywne produkty z 20- lub 25-stopniowym kątem wiązki, dla linii ze ściemnianiem i bez. Obudowa oprawy w listwach oświetleniowych jest pomalowana na biało (obudowy w kolorze czarnym i srebrnym są dostępne na życzenie).
Nowe oprawy Verbatim pozwolą zastąpić nieefektywne listwy oświetleniowe HIT. Listwy HIT nie mają funkcji ściemniania, osiągają maksymalny strumień świetlny z opóźnieniem oraz emitują promieniowanie UV i IR, które może być szkodliwe dla wyrobów piekarniczych i cukierniczych, mięsa, a także odzieży, obrazów i artefaktów.

 

 

Zaprenumeruj Oświetlenie LED