LUG podzielił się wiedzą i doświadczeniem

18 kwietnia 2018
LUG podzielił się wiedzą i doświadczeniem

Dnia 13 kwietnia 2018 roku w Zielonej Górze przedstawiciele dwunastu czołowych firm z województwa lubuskiego spotkali się w ramach II edycji Lean Tour. Celem inicjatywy była wymiana wiedzy i doświadczenia podmiotów  osiągających sukcesy na arenie międzynarodowej,  a które łączy miejsce prowadzenia działalności. Gospodarzem pierwszego z cyklu tegorocznych spotkań była firma LUG Light Factory z Zielonej Góry.

 Inicjatywa Lean Tour objęła kolejne firmy z województwa lubuskiego. To już druga edycja spotkań dużych przedsiębiorstw, które organizuje Gorzowski Ośrodek Technologiczny i Zachodnia Izba Przemysłowo – Handlowa. Pierwsze spotkanie zorganizowano w grudniu 2016 roku.  Ideą spotkań jest wspólna nauka oraz wymiana doświadczeń dotyczących modeli zarządczych, procesów oraz kultur organizacyjnych panujących w poszczególnych firmach. Podczas kolejnych spotkań firmy zaproszone do udziału w programie prezentują swoje zakłady, opowiadają o swoich modelach organizacyjnych, wdrożonych procesach oraz sukcesach i problemach jakie napotkali podczas swojej działalności. Wartością spotkań jest wymiana know-how firm z różnych branż.

Podczas pierwszej edycji, przez cały rok duże firmy z północy województwa odwiedzały się wzajemnie, prezentując swoje organizacje, stosowane metody zarządzania i sposoby ich doskonalenia. Podobnie będzie w tym roku. Raz w miesiącu zespoły zarządzające firmami będą się wymieniać doświadczeniem w prowadzeniu działalności.

Gospodarzem  inauguracyjnego II edycję spotkania była firma LUG Light Factory Sp. z o.o. w Zielonej Górze. Spółka od wielu lat odnosi sukcesy w Polsce i na arenie międzynarodowej. Potwierdzeniem tego jest tytuł Lubuskiego Lidera Biznesu.

 – To bardzo ważne, aby duże przedsiębiorstwa regionu, wzorem doświadczeń z zagranicy, integrowały się, dzieliły doświadczeniami i wspierały wzajemnie swój rozwój. Do tej pory nie mieliśmy sprzyjających ku temu warunków, dlatego inicjatywa Zachodniej Izby Przemysłowej i Gorzowskiego Ośrodka Technologicznego jest bardzo wartościowa. Jestem dumny, że II edycja Lean Tour rozpoczęła się  właśnie u nas – komentuje Ryszard Wtorkowski, prezes LUG Light Factory Sp.z o.o.