Luxon LED pozyskał nowego inwestora

14 września 2018
Luxon LED pozyskał nowego inwestora

Luxon LED  po 6 latach intensywnych wzrostów zapewnił sobie kapitał rozwojowy na kolejne inwestycje, dzięki podpisaniu umowy z nowym inwestorem finansowym – funduszem współzarządzanym przez Noble Funds TFI oraz CVI Dom Maklerski (CVI). 

Spółka od początku nastawiała się na dynamiczne wzrosty w branży profesjonalnego oświetlenia LED, a w szczególności w segmentach przemysłu, handlu i oświetlenia ulicznego. Obecnie sfinalizowany proces pozyskania inwestora jest już drugą zakończoną sukcesem rundą finansowania, po pozyskaniu środków na rozwój od aniołów biznesu w 2013 roku. Jednocześnie założyciele spółki Marek Ostrowski, Krzysztof Ostrowski, Maciej Szott oraz doradca założycieli Sławomir Borkowski zachowają pakiet kontrolny (55% udziałów) w spółce..

W ramach obecnej rundy finansowania Luxon LED pozyskał 3,5 mln PLN kapitału inwestycyjnego dla trzech głównych obszarów wzrostu, takich jak: sprzedaż i marketing – dalsze skalowanie przychodu firmy na rynku krajowym i w eksporcie; produkt – wykonanie kolejnych kroków rozwojowych w ramach portfolio opraw oświetleniowych oraz na rynku IoT; produkcja – wyposażenie nowego zakładu produkcyjnego w profesjonalne linie produkcyjne.

Prezes zarządu spółki Krzysztof Ostrowski jasno formułuje oczekiwania wobec tej transakcji

Od tego roku pracujemy w ramach nowej perspektywy i strategii na lata 2018-2022, której celem jest uczynienie ze Spółki jednego z największych producentów opraw LED w Polsce.

Cieszymy się, że mogliśmy wesprzeć dynamiczny, młody ale już bardzo doświadczony zespół Luxona swoją wiedzą i kapitałem. Liczymy, że Luxon LED będzie nadal dynamicznie zwiększał przychody oraz zyski – powiedział  Paweł Jacel, Dyrektor Inwestycyjny w CVI Dom Maklerski, odpowiedzialny za inwestycje typu private equity. 

Zaprenumeruj Oświetlenie LED