Magazyn centralny Glamox powstanie w Polsce

23 marca 2021
Magazyn centralny Glamox powstanie w Polsce

Grupa Glamox  podpisała umowę najmu powierzchni magazynowo-biurowej w centrum logistycznym 7R Park Poznań East. Ze strony ES-SYSTEM, który należy do Grupy Glamox, w procesie decyzyjnym i odbiorze budynku udział brali m.in. VP Procurement Małgorzata Dziaduch, Managing Director Rafał Gawrylak i Distribution Center Manager Jarosław Dzidek.

Centralny Magazyn ma strategiczne znaczenie dla naszej organizacji. Jego położenie musi umożliwiać optymalizację wszystkich procesów dystrybucyjnych i logistycznych. Sam budynek magazynu również powinien spełniać szereg ścisłych wymagań. Przede wszystkim zależało nam na bezpieczeństwie pracowników i ograniczeniu negatywnego wpływu na środowisko. Jednocześnie dążyliśmy do jak najbardziej ekonomicznego rozwiązania, dlatego dużo uwagi poświęciliśmy negocjacjom możliwie najlepszych warunków – opowiada Małgorzata Dziaduch.

Decyzję o wyborze południowo-zachodniej Polski podjęto po szczegółowych analizach logistycznych w Grupie oraz zbadaniu przepływu dostaw do odbiorców krajowych i zagranicznych – wyjaśnia Steinar Abrahamsen, Corporate Logistic Manager. Okolice Poznania stają się w ostatnich latach ważnym okręgiem przemysłowym, czemu sprzyja rozbudowana infrastruktura. Jak zauważa Steinar Abrahamsen: Korzystne położenie geograficzne stolicy Wielkopolski zapewnia duże możliwości dystrybucyjne Grupie Glamox. Myślę, że i my, i nasi klienci wiele na tym zyskamy.

Określenie miejsca i przestrzeni pod inwestycję było dużym wyzwaniem. Z ponad 24 potencjalnych lokalizacji musieliśmy wybrać tę, która przyniesie największe korzyści całej Grupie Glamox . Nowy Centralny Magazyn to ważny krok w dalszym zacieśnianiu naszej współpracy w ramach Grupy Glamox. Wybór Polski stanowi też dowód zaufania do naszych specjalistów, za co bardzo dziękujemy – mówi Rafał Gawrylak.

Centralny Magazyn będzie się mieścił w 7R Park Poznań East – nowoczesnym budynku magazynowym klasy A o całkowitej powierzchni ponad 22 000 m2. Obiekt zlokalizowano bezpośrednio przy drodze krajowej nr 92 oraz w pobliżu trasy ekspresowej S5 i autostrady A2. Centrum logistyczne zaprojektowano zgodnie z wymaganiami certyfikacji BREEAM, co oznacza m.in. w najnowsze rozwiązania pozwalające na ograniczenie zużycia wody czy obniżenie kosztów energii i ogrzewania. Oferta parku magazynowego obejmuje ponadto destratyfikatory, wysoki standard ochrony przeciwpożarowej oraz powierzchni biurowe doświetlane światłem dziennym.

Źródło: ES-SYSTEM

Fot. Realizacja  ES-SYSTEM