Miejsce dialogu i dyskusji o oświetleniu

16 września 2015
Miejsce dialogu i dyskusji o oświetleniu

Dnia 15 września br. Philips otworzył showroom z rozwiązaniami oświetleniowymi, ukazujący pełnię mocy światła. Zaprezentowane w nim zostały nie tylko innowacyjne technologie LED, ale i unikatowe wzornictwo najpiękniejszych opraw.

 

Showroom Philips Lighting, znajdujący się w postindustrialnej przestrzeni przy ul. Duchnickiej 3 w Warszawie, jest pierwszym tego typu przedsięwzięciem Philipsa w Polsce. Na 200 m2 powstało unikatowe miejsce, które łączy wzornictwo, specjalistyczną wiedzę i technologiczny know-how oraz innowacje Philips LED. Dzięki zestawieniu tak różnych perspektyw odwiedzający to miejsce będą mogli nie tylko zobaczyć światło, ale też odczuwać je i rozumieć.

 

– Światło jest niezbędne do życia. Definiuje przestrzeń, w której przebywamy. Ma także bardzo osobisty wymiar – współgra z naszą energią, integruje ludzi i wpływa na samopoczucie. Na tym polega prawdziwa moc i urok światła. Chcieliśmy stworzyć miejsce, gdzie będzie można tego doświadczać każdego dnia; miejsce, w którym światło mówi „dzień dobry” – Tak o genezie nowego punktu na mapie światła mówi Bogdan Rogala, wiceprezes zarządu Philips Lighting Poland.
W jednym miejscu zgromadzone zostały lampy nagrodzone i wyróżnione na najważniejszych konkursach branżowych, takich jak: iF DESIGN AWARD, Red Dot Awards oraz Compasso d’Oro. Wśród prezentowanych produktów odnaleźć można kolekcje marki Philips, widowiskowe modele włoskiej pracowni Luceplan, a także minimalistyczne projekty belgijskiego Modulara. Przedstawione zostaną także możliwości tworzenia przestrzeni z wykorzystaniem energooszczędnych rozwiązań LED. Zapewniają one większą swobodę projektantom i idealnie dopasowują do potrzeb użytkowników. W showroomie zainstalowane zostały m.in. multimedialne panele Luminous Textile, modułowa struktura Synapse oraz dosłownie – lampy bez żarówek, czyli LED zintegrowany z oprawą.

 

Przestrzeń została podzielona na strefy inscenizujące domowe pomieszczenia: kuchnię i jadalnię, łazienkę, na antresoli – salon, sypialnię i kącik dziecięcy. W tak zaaranżowanej przestrzeni goście będą mogli oglądać lampy i systemy oświetleniowe, które odpowiadają na potrzeby estetyczne i praktyczne – nadają pomieszczeniom pożądanego charakteru. Dekorują, a jednocześnie spełniają właściwe im funkcje. Wiele rozwiązań jest zapowiedzią domu przyszłości, w którym inteligentne rozwiązania łączą się z pięknym wzornictwem. W Showroomie Philips Lighting będzie można doświadczyć piękna interaktywnego, którym możemy sami sterować i które odpowiada na nasze potrzeby oraz upodobania. Takiej interakcji ze światłem będzie można doświadczyć, wykorzystując Philips HUE, pierwszy inteligentny system oświetlenia domowego.

 

Showroom Philips Lighting został pomyślany jako miejsce inspiracji zarówno dla architektów, jak i konsumentów poszukujących pełnego portfolio rozwiązań oświetleniowych. Kompleksowa oferta zapewnia odbiorcom swobodę działania. Architekci docenią możliwość dopasowania do projektu takich rozwiązań, które nie będą ich ograniczały, konsumenci – urozmaicony wybór, porady stylistyczne, podpowiedzi, jak optymalnie zaaranżować światło w domu.

 

– Chcemy wypełnić lukę polegającą na braku działań edukacyjnych dotyczących światła w Polsce. Zarówno w zakresie potencjału dekoracyjnego, jaki daje oświetlenie, jak i umiejętności doboru odpowiednich parametrów świetlnych do indywidualnych potrzeb – mówi architekt wnętrz Agata Smolich, gospodarz Showroomu Philips Lighting.

 

Przy ul. Duchnickiej 3 odbywać się będą cykliczne wydarzenia dla architektów, a także spotkania edukacyjne dla wszystkich osób zainteresowanych wzornictwem i możliwościami kreowania przestrzeni za pomocą światła. Informacje o planowanych wydarzeniach i samym miejscu można znaleźć na stronie internetowej: www.philips.pl/showroom.

 

Philips Lighting Showroom jest otwarty od poniedziałku do piątku w godz. 09.00 – 18.00, a w sobotę w godz. 10.00 – 15.00.