Miejsce, które uwodzi tłumy

2 czerwca 2016
Miejsce, które uwodzi tłumy

Zamek Książ wywiera na zwiedzających ogromne wrażenie. Turyści zachwycają się formą zamku, są ciekawi jego historii oraz legend z nim związanych. Zdumiewa ich fakt dobrej kondycji obiektu pomimo stuleci upływających pod znakiem wojen, grabieży i spisków. Teraz ten przepiękny obiekt doczekał się wreszcie godnej oprawy. Wszystko za sprawą zewnętrznej iluminacji z zastosowaniem nowoczesnego oświetlenia LED firmy Philips.

 

Minimalizm formy, maksymalizacja efektu
Położony na malowniczym cyplu skalnym zamek Książ góruje nad okolicą i jest widoczny nawet z daleka. Nowa iluminacja zewnętrzna miała dodatkowo spotęgować ten oszałamiający efekt, ale konserwator obiektu w trosce o bezcenny zabytek postawił wykonawcom prac rygorystyczne wymagania.
Przede wszystkim instalacja miała być trwała, aby nie nadwerężać cennej konstrukcji cyklicznymi pracami serwisowymi. Udało się to osiągnąć dzięki niezwykle wydajnym i ekologicznym oprawom LED Color Kinetics firmy Philips. Ich trwałość wynosi aż 50 tys. godz., co w praktyce zapewnia bezproblemowe działanie przez okres 10 lat. Kolejną niebagatelną zaletą tego produktu jest niezwykła wręcz oszczędność. Całość – 110 opraw – do działania potrzebuje zaledwie 4,4 kW energii elektrycznej!
Olbrzymim wyzwaniem dla wykonawcy prac był montaż opraw na kilkusetletnich murach. W tym celu grono specjalistów firmy Philips wsparli alpiniści. To ich rękami udało się spełnić kolejny z warunków postawionych przez inwestora – zamontowanie źródeł światła w taki sposób, aby pozostały niewidoczne.

 

Zaprenumeruj Oświetlenie LED

 

 

www.philips.pl