Modernizacja oświetlenia w Gdyni

31 stycznia 2020
Modernizacja oświetlenia w Gdyni

Energa Oświetlenie, spółka Grupy Energa, podpisała umowę z Miastem Gdynia na kompleksową usługę oświetleniową zakładającą wymianę 5658 starych, energochłonnych opraw sodowych na nowoczesne, energooszczędne oprawy LED. W rezultacie modernizacji, która zostanie przeprowadzona do końca sierpnia br. spadnie emisja CO2 do atmosfery o około 2012 ton rocznie.

Porozumienie przewiduje również profesjonalne doświetlenie 100 przejść dla pieszych; wymianę 600 wyeksploatowanych słupów oświetleniowych, instalację dwóch ogólnodostępnych ładowarek przeznaczonych dla samochodów elektrycznych. Zrealizowany zostanie również pilotażowy projekt oświetlenia ścieżki rowerowej, który polega na tym, że strumień światła zwiększa się w momencie wykrycia zbliżającego się roweru i jest redukowana po jego przejechaniu. Podniesie się tym samym bezpieczeństwo użytkowników ścieżki przy jednoczesnej optymalizacji kosztów zużycia energii elektrycznej. Wykonane prace będą miały pozytywny wpływ na środowisko.

Energa Oświetlenie w październiku 2019 roku wygrała przetarg ws. usługi serwisowych opraw na terenie Miasta Gdyni. Spółka Grupy Energa nawiązując współpracę z Urzędem Miasta Gdyni zbuduje nową jakość oświetlenia w mieście. Będzie ono wydajne ekonomicznie oraz podniesie poziom bezpieczeństwa kierowców i przechodniów.

Fot. Energa

Zaprenumeruj Oświetlenie LED