Nagroda Prezydenta Wrocławia dla producenta oświetlenia LED

4 lipca 2019
Nagroda Prezydenta Wrocławia dla producenta oświetlenia LED

W święto stolicy Dolnego Śląska 24 czerwca 2019 r. Prezydent Wrocławia przyznał nagrodę firmie Luxon LED za „budowanie pozycji Wrocławia w sferze biznesu i promowanie lokalnej przedsiębiorczości”. Od 1992 r. nagrody przyznaje Rada Miejska na wniosek Rady Nominacyjnej osobom i instytucjom za całokształt ich pracy na rzecz miasta. Firma Luxon LED jest trzecią firmą w historii Wrocławia nagrodzoną tak prestiżowym wyróżnieniem.

Luxon LED jest najszybciej rozwijającym się producentem oświetlenia LED w Europie zarówno według rankingu Deloitte Fast 50 CE 2018, jak i rankingu Financial Times 1000 z 2019 r. Firma zajmuje się modernizacją oświetlenia dla zakładów produkcyjnych, generując przy tym nawet 75 proc. oszczędności na energii. W gronie klientów firmy znajdują się m.in.: PepsiCo, Mondelez, Hortex, Toyota, Viessmann, Geberit, Fiat oraz Bosch-Siemens.

Luxon LED to wrocławska firma produkująca energooszczędne oświetlenie dla obiektów przemysłowych, dzięki któremu zakłady produkcyjne oszczędzają do 75 proc. energii elektrycznej. Firma została założona przez trzech studentów Uniwersytetu Wrocławskiego w 2008 roku i jest najszybciej rozwijającą się spółką z branży w Europie.

Zaprenumeruj Oświetlenie LED