Niebanalny, ciekawy, intrygujący – TechPark firmy Kanlux

10 stycznia 2018
Niebanalny, ciekawy, intrygujący – TechPark firmy Kanlux

Jednym z nowych kierunków rozwoju, który podjęto w firmie Kanlux, jest otwarcie nowoczesnego centrum technologiczno-ekspozycyjnego TechPark – ogromnej powierzchni wymiany myśli, która ma tętnić życiem dzięki obecności klientów, architektów, elektroinstalatorów i inwestorów. To miejsce, w którym design i funkcjonalność rozwiązań istnieją obok siebie. Tu działa prężnie Laboratorium Badawcze Kanlux, tu mieści się showroom, tu toczy się życie działów kreatywnych oraz odpowiedzialnych za tworzenie, jakość i funkcjonalność produktów.

Niebanalny, ciekawy architektonicznie obiekt powstał w miejscu dawnej stołówki wojskowej. Był to zbiór niejednorodnych budynków o różnych wysokościach, z nieestetycznie wykonanymi obróbkami blacharskimi. Ważne było to, aby naprawić i uspokoić to miejsce , scalając budynek w jedno. Tego zadania podjęła się pracownia architektoniczna MEDUSA Group. Projektant, szukając prostego i funkcjonalnego rozwiązania, wpadł na nietypowy pomysł. Wykorzystał element powtarzalnych korytek kablowych, które są fabrycznie ocynkowane. Ażurowa forma perforowanych korytek pozwoliła na wprowadzenie gry światłem do budynku, co współgra z profilem firmy. Zastosowanie korytek kablowych pozwoliło ubrać TechPark w niestandardowe opakowanie, nadając mu całkowicie nowego wyrazu. Zachowane zostały wybrane elementy architektoniczne, ale cały budynek nabrał nowego charakteru i zyskał nowy blask, stając się idealnym fundamentem do podejmowania kolejnych przedsięwzięć firmy.

Z tarasu, który mieści się przed budynkiem, przez trzy pary dwuskrzydłowych drzwi wchodzimy wprost do showroomu. Podzielony jest on na dwie strefy: HOME i PRO, w środku natomiast znajdujemy przestrzeń do spotkań lub warsztatów. Jeżeli chcemy rozmawiać w bardziej kameralnej atmosferze, to możemy również przejść w bardziej ustronne miejsca, które znajdziemy w strefach ekspozycji.

W części PRO połączono ze sobą aparaturę modułową ITS, osprzęt elektroinstalacyjny marki MOWION i oprawy inwestycyjne oraz zewnętrzne marki Kanlux. Ta strefa dedykowana jest przede wszystkim deweloperom, którzy mogą sprawdzić jakość produktów i zobaczyć je w działaniu.

Po przeciwnej stronie showroom mieści się strefa HOME. Tu znajdziemy źródła światła oraz oprawy domowe wszelkiego rodzaju. Wśród opraw domowych i dekoracyjnych znajdziemy takie marki, jak Oltremondano, Flam & Luce, Dresslight i Le Klint – których Kanlux jest ambasadorem. Zobaczymy tu też linię lamp Faro przygotowaną dla Kanlux for home – są to trzy serie opraw przygotowane we współpracy firmy Kanlux z Faro Barcelona. W tej strefie znajdziemy też oprawy ogrodowe, które umieszczono w ciekawej aranżacji z żywymi roślinami.

Wprost z showroomu możemy wyjść na patio urządzone w skandynawskim stylu lub przejść do Laboratorium.

Showroom zaprojektowany i wykonany został przez firmę INSIDELAB – pracownię, którą tworzy troje absolwentów Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Specjalizują się oni w projektowaniu wnętrz i mebli. INSIDELAB realizuje trudne i nietypowe projekty niemal z każdej branży, co pozwala im na swobodę przy projektowaniu i pewność realizacji na najwyższym poziomie. W taki sposób podeszli też do showroomu Kanlux w TechParku. W każdej ze stref (HOME i PRO) powstały oddzielne obszary prezentujące dane podgrupy produktowe, delikatnie przeplatające się ze sobą i tworzące spójną całość. Wszystkie produkty można przetestować, sprawdzić jakość ich wykonania, sposób świecenia i zobaczyć w konkretnej aranżacji.

Otwarcie budynku TechPark odbiło się szerokim echem w mediach. W październiku 2017 roku budynek został uhonorowany tytułem Najlepszego Budynku Biurowego w Europie przez International Property Awards (edycja 2017–2018).

Tech Park

Adres: Radzionków (woj. śląskie), ul. gen. Sikorskiego 9-11

Godziny otwarcia: 8:00–16:00

Odwiedziny: możliwe po uprzednim ustaleniu z przedstawicielem handlowym Kanlux