Niestandardowe emitery LED

20 grudnia 2018
Niestandardowe emitery LED

Technologia LED poszerza funkcjonalności m.in. sprzętów medycznych, systemów wizyjnych oraz technologii druku 3D. Spektrum zastosowań diod LED jest szerokie, a urządzenia, w których LED-y mają być montowane, często są kompaktowe. Stanowi to wyzwanie dla projektantów.

Należąca do OSRAM firma LED Engin opracowuje, produkuje i sprzedaje zaawansowane emitery LED, które wykorzystują platformę LuxiGen™. Opiera się ona na wielowarstwowym substracie ceramicznym z metalowymi interkonektami poprowadzonymi przez warstwy ceramiczne. Platforma uzyskuje jedne z najniższych poziomów oporu cieplnego w oprawach LED na rynku. W jednej mikroobudowie – co stanowi wyjątek na rynku – można jednocześnie montować diody od różnych producentów LED i pokryć je solidną szklaną soczewką. LED Engin obsługuje dokładnie określone przez klienta, specyficzne dla aplikacji emitery LED i jest doświadczonym dostawcą produktów LED na poziomach integracji 1 i 2.

Kluczową zaletą platformy LuxiGen jest to, że może ona pomóc projektantom opraw tworzyć kierunkowe urządzenia oświetleniowe o niewielkich rozmiarach, a jednocześnie charakteryzujące się wysokim natężeniem światła. Platforma umożliwia także integrację diod LED o różnych długościach fali. Dodatkowo, w zależności od wybranej konstrukcji emitera, poszczególne diody lub ciągi diod LED są niezależnie adresowalne.

Zaprenumeruj Oświetlenie LED