Nowa fabryka urządzeń smart home

18 kwietnia 2019
Nowa fabryka urządzeń smart home

W podpoznańskim Wysogotowie została właśnie otwarta nowa fabryka FIBARO. Zdolność produkcyjna nowej fabryki to około 4 mln. urządzeń smart home rocznie.

To właśnie z fabryki w Polsce urządzenia FIBARO trafiają na ponad 100 rynków – do mieszkań i domów od Alaski po Ziemię Ognistą, od Azorów po Kamczatkę,  Seul, Tokio, Singapur, Mumbaj czy Johannesburg. Dla FIBARO nowa fabryka zlokalizowana obok siedziby to ogromna wartość. Pozwala szybko testować nowe pomysły, a także mieć pełną kontrolę nad procesem produkcyjnym. W przeciwieństwie do większości producentów elektroniki konsumenckiej FIBARO nie zamierza produkować w Azji. Jest to ogromna przewaga FIBARO w stosunku do konkurencji.

Nowy zakład to także większy komfort dla pracowników i zastosowanie najnowocześniejszych standardów. W nowej lokalizacji FIBARO niezmiennie działa zgodnie z normami ISO 9001:2015 oraz ISO 14001:2015, a każde powstające tu urządzenie przechodzi wieloetapowy proces kontroli jakości. Do produkcji urządzeń smart home FIBARO używane są najnowocześniejsze profesjonalne maszyny takich marek jak Yamaha, Ersa oraz Nordson Asymtek.

Dotychczasowa fabryka, w której odbywała się produkcja FIBARO, była ponad dwukrotnie mniejsza, a rosnące zapotrzebowanie sprawiło, że firma musiała poszukać nowych rozwiązań, które pozwoliłyby na zwiększenie mocy produkcyjnych. Przeniesienie do nowego zakładu daje więc dużo większe możliwości zaspokojenia potrzeb rynku smart home, który, jak wynika z przeprowadzonych analiz, będzie w najbliższych latach odnotowywał znaczący wzrost. Nowa fabryka to ponad 1200 m2 powierzchni produkcyjnej, 1250 m2  przestrzeni magazynowej oraz 1700 m2 biurowej i socjalnej.

Zaprenumeruj Oświetlenie LED