Nowe oświetlenie Niemieckiego Muzeum Techniki

1 grudnia 2016
Nowe oświetlenie Niemieckiego Muzeum Techniki

 

Niemieckie Muzeum Techniki (Deutsches Technikmuseum) jest jedną z największych takich placówek w Niemczech. Firm ERCO wykonała modernizację oświetlenia muzeum, wykorzystując do tego celu technologię LED.

Goszczące co roku 600 tys. odwiedzających Niemieckie Muzeum Techniki to jedna z najatrakcyjniejszych tego typu placówek w Berlinie, mieście, w którym o uwagę konkuruje wiele muzeów. Mieszczące się na 26 tys. m2 muzeum oferuje wystawy stałe i specjalne, obejmujące wiele tematów: od lotnictwa, przez transport morski, po kolejnictwo i pojazdy drogowe – a to tylko wybrane działy.

 

Oszczędność energii czynnikiem motywującym

Głównym motywem do instalacji nowego oświetlenia była chęć uzyskania lepszego bilansu energetycznego, wyjaśnia profesor Joseph Hoppe, zastępca dyrektora muzeum. Przetarg na prace wygrała firma ERCO. Po wykonaniu analizy zużycia energii ERCO przedstawiła najlepszą ofertę pod względem wydajności energetycznej i jasności światła oraz zdobyła dodatkowe punkty za trwałość i niezawodność swoich produktów.

 

Olbrzymi skok jakościowy w oświetleniu muzeum

Nowe oświetlenie, nad którego aspektami technicznymi czuwał Karsten Krause, projektant oświetlenia, zebrało pozytywne opinie zarówno samych pracowników muzeum, jak i jego gości. Uzyskane oszczędności są imponujące: przejście na technologię LED pozwala muzeum obniżyć koszty energii o 125 tys. euro rocznie. To z kolei odpowiada redukcji emisji CO2 o 395 ton. Dzięki zastosowaniu soczewek Spherolit w oprawach oświetleniowych udało się uzyskać nie tylko różnorodne efekty, lecz także elastyczność zastosowań: personel techniczny muzeum może z łatwością je wymieniać i w ten sposób optymalizować i rekonfigurować oświetlenie w dowolnym momencie.

 

Zaprenumeruj Oświetlenie LED