Nowi dyrektorzy zarządzający fabrykami Philips w Polsce

6 czerwca 2017
Nowi dyrektorzy zarządzający fabrykami Philips w Polsce

Philips ogłosił zmiany organizacyjne w Philips Lighting Poland Sp. z o.o. w Pile oraz oddziale spółki w Kętrzynie.

Marek Huzarewicz, dyrektor generalny Philips Lighting Poland w Pile, który pełnił swoją funkcję od 2013 r., objął stanowisko dyrektora fabryki opraw oświetleniowych w oddziale spółki w Kętrzynie.

Nowym dyrektorem zarządzającym fabryki Philips Lighting Poland w Pile zostaje Rifki Al Amin, który przejmie nowe obowiązki od 15 sierpnia 2017 r.

Marek Huzarewicz – od ponad 25 lat związany z przemysłem oświetleniowym, odpowiedzialny za duże transfery działalności produkcyjnej sektora oświetleniowego do Polski, m.in. budowę fabryki elektroniki oświetleniowej w Pile i rozwój produkcji opraw oświetleniowych w Kętrzynie.

W latach 2004–2007 kierował ekspansją biznesu Philips Lighting Electronics w Europie Centralnej i Wschodniej. Jako prezes zarządu Philips Polska był odpowiedzialny za strategię rozwoju spółek obecnych na polskim rynku. W latach 2007–2013 kierował zakładem produkcyjnym Philips Lighting w Kętrzynie. W latach 2013–2017 – prezes zarządu, dyrektor generalny Philips Lighting Poland w Pile. Absolwent Politechniki Poznańskiej i Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.

 

Rifki Al Amin pracuje w Philips Lighting od 25 lat. Obecnie pełni funkcję dyrektora zarządzającego w fabryce w Yizheng (Chiny). Absolwent inżynierii chemicznej, który całą swoją zawodową karierę związał z Philips Lighting. Po zakończeniu studiów rozpoczął pracę w Philips Lighting w Surubai (Indonezja), gdzie zdobył doświadczenie w obszarze produkcji szkła oraz źródeł światła. W ciągu 16 lat pracy w tym zakładzie sprawował różne funkcje; od produkcji przez kontrolę jakości i sprzedaż B2B produktów szklarskich, po zarządzanie zespołem 1200 pracowników. Następnie objął stanowisko dyrektora zarządzającego fabryk w: Bangpoo (Indonezja, 2009–2010), Vadodara, (Indie, 2010–2013) oraz w Yizheng (Chiny), gdzie pracował latach 2013–2017. Zarówno służbowo, jak i prywatnie jest ambasadorem ciągłego doskonalenia oraz LEAN. Certyfikowany ekspert LEAN, Six Sigma Black Belt oraz audytor ISO9000.

 

Zaprenumeruj Oświetlenie LED