Nowoczesne centrum technologiczno-ekspozycyjne

21 kwietnia 2017
Nowoczesne centrum technologiczno-ekspozycyjne

W dniu 20 kwietnia br. nastąpiło uroczyste otwarcie nowoczesnego centrum technologiczno-ekspozycyjnego Techpark firmy Kanlux.

Niebanalny i ciekawy architektonicznie obiekt powstał w miejscu dawnej stołówki wojskowej. Zachowane zostały wybrane elementy architektoniczne, ale cały budynek nabrał nowego charakteru i zyskał nowy blask, stając się idealnym fundamentem do podejmowania kolejnych przedsięwzięć firmy: naukowych, technologicznych i komunikacyjnych.

W tym niezwykłym miejscu znajdują się nowoczesne laboratorium badawcze i unikatowa ekspozycja w showroomie, który został podzielony na dwie strefy: PRO i HOME.

W części PRO wyeksponowano oświetlenie przeznaczone przede wszystkim dla inwestorów. Znajdują się tam oprawy marki Kanlux dedykowane budownictwu użyteczności publicznej, a także marki MOWION (osprzęt elektroinstalacyjny) i IDEAL TS (aparatura modułowa). W strefie HOME  zostało zaprezentowane oświetlenie dekoracyjne przeznaczone przede wszystkim do wnętrz. Można w niej zobaczyć pełną ofertę lamp Kanlux, jednak nie zabrakło tu również znanych europejskich marek, takich jak: Dresslight, Faro, Oltremondano, Flam & Luce i Le Klint, których ambasadorem jest Kanlux.

Podczas otwarcia Techparku przedstawiono temat rewitalizacji budynku, w którym znajduje się nowe centrum badawczo-rozwojowe. Historię powstania zaprezentowali  Przemo Łukasik z MEDUSA Group  oraz prezes KPE Nieruchomości Andrzej Nowak.

Arkadiusz Chmiel, prezes firmy Kanlux, przedstawił plany firmy na przyszłość.

Prezentacje Marcina Honkisza i Krzysztofa Żurka pokazały, jak powstają produkty Kanlux, oraz przybliżyły prace laboratorium. Część oficjalną zakończyło wyjątkowe wystąpienie Marty Kachniarz, która opowiedziała o wartościach wyznawanych przez firmę.

Zaproszeni goście mieli okazję zwiedzić laboratorium i wziąć udział w pracach badawczych.

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz miejskich oraz wojewódzkich; burmistrz Radzionkowa, przedstawiciele Śląskiego Urzędu Marszałkowskiego oraz  przedstawiciele Politechniki Śląskiej, Stowarzyszenia Elektryków Polskich, Zakładu Badań i Atestacji ZETOM, przedstawiciele mediów oraz  Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi, którego sponsorem jest firma Kanlux.